Hlavní navigace

Code.org si nechal uniknout osobní data dobrovolníků

14. 3. 2016

Sdílet

Server Code.org si nechal uniknout osobní údaje dobrovolníků, jak píše zakladatel serveru Hadi Partovi na blogu. Podle jeho informací došlo ke kompromitaci e-mailů a polohy dobrovolníků, údaje byly dostupné z webu. Autor tvrdí, že data uživatelů nebyla ohrožena a neunikly informace o účtech ani heslech. 

Bereme tu bezpečnost velmi vážně. Bohužel žijeme v době, kdy jsou bezpečnostní průniky až příliš časté. V případě našich nejmladších uživatelů – studentů mladších než 13 let – preventivně neukládáme e-mailovou adresu ani když nám ji dají, píše Partovi.

Code.org je nezisková organizace propagující informatiku zejména mezi studenty. Nabízí celou řadu výukových kurzů programování a snaží se do celého procesu zapojit také školy, které by se měly více zabývat ve své výuce počítači.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2016 9:15

  Spider (neregistrovaný)

  This wasn’t a case of hackers breaching our security systems, rather it was our mistake of leaving volunteer email addresses accessible via the web browser.

 • 14. 3. 2016 10:53

  Lol Phirae (neregistrovaný)

  To je takové pyj-ár blábolení. Pán píše, že něco ponechali přístupné, o kus dál píše "Regardless, we’ve also inspected and secured the rest of our site from similar vulnerabilities" - co si z toho nesmyslu asi tak mám vybrat? Co to jako má být "accessible via the web browser"?!

 • 14. 3. 2016 14:55

  msx (neregistrovaný)

  Pokiaľ to boli dobrovoľníci, tak je všetko v poriadku. Zrejme to boli len vymyslené údaje pre testovanie. Aspoň zistili kvalitu zabezpečenia ich systému.