Hlavní navigace

CodeWeavers vydali balík CrossOver 21 založený na Wine 6.0

4. 8. 2021

Sdílet

CrossOver Autor: CodeWeavers

Komerční implementace Wine od CodeWeavers byla vydána v nové verzi 21. Zahrnuje přitom více ne 8 tisíc vylepšení oproti verzi předchozí, nově přitom staví na Wine 6.0. Dlužno připomenout, že lidé z CodeWeavers se na vývoji Wine podílejí.

Mezi novinkami najdeme Wine Mono přímo v balíku CrossOver (dosud bylo nutné instalovat dodatečně skrze CrossTie). Na Linuxu jsou opraveny kritické chyby bránící dobrému běhu MS Office 365, včetně vylepšené podpory běhu Office 2016 a 365 na vícemonitorových konfiguracích či opravy pro přihlašování se do či aktivace balíku Office 365.

Z hlediska licencí končí nejlevnější jednorázová licence (bez aktualizací a podpory). Nově je zde CrossOver+ (též známá jako CrossOver Pro) zahrnující 1 rok aktualizací, oprav, podpory a samozřejmě žádné omezení dílky funkčnosti. CrossOver+ lze nyní až do 17. srpna koupit s 30% slevou pomocí kódu CX3021. Běžná cena licence s roční podporou je 49,95 USD, lze také koupit licenci s doživotní podporou za 499,95 USD.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.