Hlavní navigace

Copyrightový troll může žalovat 22 tisíc Norů kvůli filmovému pirátství

21. 2. 2018

Sdílet

Zákon soud Autor: Depositphotos

Okresní soud v Oslu dal zelenou dánské právní firmě k vymáhání odškodnění po 21 804 lidech z Norska, kteří se dle tvrzení žalující strany měli dopustit filmového pirátství. Firma to zkoušela už loni, ale nejvyšší soud tehdy žalobu smetl se stolu, neboť se dle něj nemělo jednat o závažné porušení copyrightu.

Vše souvisí s vlastníky práv k filmu London Has Fallen (Pád Londýna) z roku 2016, na bázi jehož sdílení firma zkouší vymoci určité odškodnění o tisících Norů. Dánská právní firma Njord Law zkouší vymoci 2700 norských korun (zhruba 7 tisíc Kč, resp. 345 USD) po každém z výše uvedeného množství. V případě, že by dotyčný nehodlal zaplatit, je firma připravena dotáhnout věc k soudu, kde se bude domáhat zhruba 12 tisíc USD (zhruba čtvrt miliónu Kč).

V rámci přípravy (na jaře 2016) bylo nařízeno poskytovateli internetového připojení Telenor dodat informace o uživatelích. K tomu se přidaly údaje získané od německé protipirástké společnosti MaverickEye, což vyústilo v seznam 23 375 IP adres uživatelů, ze kterých soud povolil pokračovat v kause u 21 804. Njord Law mimochodem musela zatím zaplatit Telenoru náklady na zjištění informací ve výši necelého půl miliónu USD.

Pokud by všech 21 804 uživatelů zaplatilo uvedených 345 USD, získá Njord Law svému chlebodárci více než 7 a půl miliónu USD. Pokud by nikdo z nich na dohodu nepřistoupil a Njord Law všechny spory vyhrála, pak by se jednalo až o 261 miliónů USD. Dle Box Office Mojo vydělal celkově film London Has Fallen nějakých 205 miliónů USD.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2018 8:50

  j (neregistrovaný)

  Hmm ... nevim jak moc se norska legislativa lisi od te nasi, ale prijde mi nanejvys zajimave, ze jelikoz jde o zcela zjevne obcansko pravni spor, tak ze ISP predava nekomu data o svych zakznicich. To bych pochopil, pokud by doslo na spor trestne-pravni.

  Jeste zajimavejsi pak je, ze soud zjevne pripustil, ze nelegalne ziskana data (=odposlech komunikace na siti a jine techniky) jsou pouzitelna.

  Ale v zemi, kde se masovemu vrahovi popreje vice sluchu a luxusu, nez matce deti ktera neudelala vubec nic, se vubec nedivim.

 • 21. 2. 2018 11:41

  LarryLin

  "...nez matce deti ktera neudelala vubec nic..."
  Ty jsi studoval trestní spis té matky, že víš že nic neudělala? Nebo je to nějaký tvůj pocit, který jsi získal z médií?

  "...popreje vice sluchu..."
  Máš důkaz, že byla matka zkrácena na svých právech se obhajovat? Nebo zase jen pocit z médií?

  Skoro to vypadá, že chceš zavést "lidové soudy" kdy o vině/nevině budou rozhodovat lidé v diskusích na netu a jako důkaz se bude předkládat televizní reportáž.

 • 22. 2. 2018 1:37

  hugochavez

  "Ty jsi studoval trestní spis té matky"

  Jestli se oba bavite o pripadu Michalakova, tak ta je jen spickou ledovce.
  Anabazi jakou prosla ona proslo SPOUSTY dalsich lidi, viz
  https://echo24.cz/a/whQDT/norka-pozadala-v-polsku-o-azyl-barnevernet-ji-chtel-sebrat-dceru

  To ze pozadala v Polsku ma svuj hluboky vyznam, protoze polskym rodicum pracujicim v Norsku taky Barnevaernet odebral dceru (tusim ze ji bylo 8-9let) kvuli nejake totalni kravine ale oni si najali 2 byvale agenty polske rozvedky a ti dceru unesli za rodicema do Polska, ktere se nasledne PROTI Norsku za sve obcany razantne postavilo (asi nepobiralo zadne "norske fondy" jako Cesko)
  Ten pripad se v Norsku dost rozmazl a nasledne se zacli hlasit dalsi "postizeni rodice" ze vsech koutu Evropy, predevsim vsak rodice BILYCH deti predevsim ze statu byvaleho vychodniho bloku....Litva, Lotyssko apod.....coz vyustilo take v nejednu demonstraci pred norskou ambasadou podobne jako to probehlo v Cesku.

  Je tezko posuzovat jednani norskych uradu optikou Cecha, protoze Norove ac Evropani jsou dosti jina kultura a napr. norsky system nahlizi na deti jako na "majetek statu" ktery vi nejlepe co je pro ne nejlepsi, rodice v takovem pripade maji casto jen poradni hlas (nekdy ani to ne)
  A jak funguji norske soudy zejmena pokud jde o stret mezi rodici a statni instituci Barnevaernet, to je taky kapitola sama pro sebe- staci si dohledat nektera vyjadreni ceskeho advokata Hasenkopfa ktery u onech jednanich/odvo­lanich u norskeho soudu byl...........ten nevychazel z uzasu.

  Mimochodem o "skandinavske mentalite" dosti odlisne od te ceske, svedci i tento clanek
  https://www.version2.dk/artikel/norske-overlaeger-protest-dna-spaedboern-skal-ikke-gemmes-evig-tid-1084175
  kde 2 norsti lekari protestuji proti tomu aby se DNA odebrana nemluvnatum uchovavala navzdy a pouzivala pro vyzkum -samozrejme bez jejich (rodicu) vedomi a svoleni.........
  Stat a vlada vi nejlepe co je pro spolecnost dobre.

  Podobny problem mame i my v DK kde parlament ve vsi tichosti schvalil provoz tzv National Genom Center, coz je DNA banka kde je KAZDY kdo za poslednich cca 10 let odevzdal krev nebo nejakou cast tkane na rozbor automaticky zaregistrovan -samozrejme aniz by se dotycneho nekdo ptal.
  Netreba zduraznovat ze takovy megasoubor populace si rika o datamining a je tudiz neodolatelny honeypot pro BigPharma (kteri to asi zamazali a protlacili) a taky pro policajty na ktere uz se nekolikrat proflaklo ze nakraceli do tohodle DNA registru a chteli udaje o tom a tom aniz by meli od soudce jakejkoliv papir.....
  Coz se mozna zmeni protoze ministr pripravil zakon o "samkoring af registre" coz znamena propojeni registru cili data ziskana za jednim ucelem se budou moci krizem krazem sdilet mezi ruznymi statnimi institucemi pro jiny ucel.........jak to bude kolidovat s tou slavnou GDPR bude zajimave sledovat, nicmene uz v navrhu EU se dava moznost pro pomerne rozsahle "narodni vyjimky" o kterych nepochybuju ze je mistni ministr vyuzije do mrt'e....

  Proto vy kdo zijete v CR, nenechte se mylit a zblbnout mainstream zvasty o tzv "rozvinutem demokratickem Zapade" -v MNOHA ohledech mate (diky historicke zkusenosti) vice soukromi a obcanskych prav nez my tady na tom skvelem rozvinutem Zapade :o))

  BTW jak funguje justice napr ve Svedsku, Rakousku ale hlavne v Irsku si muzete poslechnout tady od pravnika z rakouska ktery s nima udelal osobni zkusemost:
  Max Schrems Talks Facebook and the ECJ at IAPP Data Protection Congress
  https://www.youtube.com/watch?v=XQbnYwQmZP0

  VELMI POUCNE!

 • 22. 2. 2018 11:06

  LarryLin

  V prvním příspěvku jsi psal "...nevim jak moc se norska legislativa lisi od te nasi...". No a vidíš jaký je z tebe nakonec odborník na evropské právo včetně zákonů o genetice.

  Jestli, chceš taky mediální zkratku tak tady je:
  Z článku irozhlas.cz: "...Otec obou chlapců Josef Michalák se v případu neangažuje a už dříve uvedl, že s jejich umístěním do pěstounské péče souhlasí..."
  Jestliže otec nemá zájem o vlastní děti, tak v té rodině nebylo něco v pořádku.

  Je jedno kolik linků si tu vyměníme. Link ani TV reportáž není důkaz. Obdivuji lidi, kteří na základě mediálních zkratek znají případ lépe než soudce, který 1000stránkový soudní spis studoval několik měsíců. O vině rozhoduje soud (třeba i ten evropský), ale rozhodně né 2 maníci v internetové diskuzi. Mě zkrátka jen drážní když někdo místo "...myslím si, že nic neudělala..." píše do diskusí "...nic neudělala...". Lidové soudy jsou svinstvo.

 • 23. 2. 2018 12:19

  SB (neregistrovaný)

  hugochavez:

  Děkuji vám za vaše příspěvky.

  V souvislosti s průserem Michaláková jsem viděl v TV pořad, kde o tom mluvila jakási norská dětská psycholožka, pravděpodobně nějak napojená na Barnevernet. Popisovala, co děti potřebují a co musejí rodiče. O povinnostech dětí nepadlo samozřejmě ani slovo. Rodič se jevil spíš jako takový otroček, který pro stát vykrmí a odchová daňového poplatníka dle představ státu. Osobně nestojím o to, aby nám tu v ČR nějaká píča moralizovala, jak máme vychovávat vlastní děti, protože stát je ani neživí, ani jim nevěnuje čas, ani nenese za výchovu zodpovědnost.
  Aniž by to mnozí postřehli, to vše je součástí dlouhodobé, TĚŽKÉ degenerace Západu. Východ taky degeneruje, ale Západ je desítky let před námi. Mezitímco ve Východu doznívají vzpomínky na totalitu a následnou svobodu (až anarchii), Západ nic takového dlouho nezažil a z časem rostoucích přebytků začal živit nový aparát s novými nařízeními, co by se mělo a jak by se to mělo, protože tito darmožrouti to přece vědí nejlépe. Západní občan má stále méně možností se sám rozhodovat, protože si jeho stát tyto práva přisvojil, což nejde nijak jinak, než porušením reciprocity, že když stát nějaké právo bere, musí jiné dát, jinak by to pro občana nemělo smysl.
  Ještě pořád má ČR možnost vybrat si ten východní, svobodnější způsob života, otázkou je, jestli chce.

 • 23. 2. 2018 19:43

  Tomas (neregistrovaný)

  Tři otázky:
  1) Máte osobní dlouhodobé zkušenosti s režimem jiným než je tento, ve kterém byly občanské svobody potlačovány? Stačí prosté mám/nemám?
  2) Jaké občanské svobody Východ má a Západ, tedy my, nemáme? Stačí prostý výčet v odrážkách, bez adjektiv. Argumentuje fakticky. Nápověda: kdo je "podle vás "píča", kdo "EU fašista" a jak moc je systém "degenerovaný" nejsou fakta,-.
  3) Které konkrétní občanské svobody vám osobně Západ v posledních řekněme dvaceti letech bez náhrady odebral a jak vás osobně poznamenaly a omezily?

  Ad vaše omyly:
  a) "Stát děti neživí". Ne , neživí, vyjma přídavků na děti, porodné, pastelkovné, dotace na školní jídla, slevy pro děti na cestování... Živit děti je povinnost rodičů. Ale, fakt, že někoho živím, ještě neznamená, že si s ním můžu dělat, co chci.
  b) "Stát dětem nevěnuje čas". Ne, nevěnuje, vyjma školství a vzdělávání, dětských družin, příspěvků neziskovkám typu Junák, Orel, fotbalisti... Dětem má svůj čas věnovat rodič. to ale neznamená, že v tomto čase může "za odměnu" porušovat jejich práva.
  c) "Stát nenese odpovědnost za výchovu dětí". Ne, nenese, s výjimkou povinné školní docházky (aparát platný jak na Západě tak na Východě už pár set let...), kdy má stát za povinnost dětem zajistit základní vzdělání.

 • 28. 2. 2018 20:56

  Milenius

  Vážený pane, vy jste typický socialistický euroobčan, to naberte jako nadávku, ale jako konstatování. Zapomínáte na to, že stát nám každý měsíc sebere polovinu platu, čímž si platíte zmíněné služby? Bohužel někteří lidé (většinou zaměstnanci státu nebo neziskovek) nabyli dojmu, že stát je někdo, kdo určuje, co je správné a lidé jsou tu jen pro to, aby poslouchali, drželi hubu a platili zmíněné služby, ale bez jakékoliv možnosti mluvit do toho, jakým způsobem jsou ty služby poskytovány. Prostě se považují za vyvolené. Bohužel to je stav, který dnes panuje ve společnosti, kdy jsou na jedné straně lidé, kteří sice mluví o svobodě a ostatní označují za xenofoby nebo krajní pravici (myšleno nacisty, přestože nacisti byli socialisti, tedy levice), ale usurpují si moc určovat, co mají ostatní dělat, tedy svobodu potlačují, vytvářejí seznamy, prosazují censuru. Na druhé straně jsou ti, kteří chtějí mít život podle vlastních představ, chtějí si číst co chtějí, vychovávat děti podle svého nejlepšího svědomí a nést si za to zodpovědnost. Možná ne vždy se to povede, ale tento systém právě generuje úspěšné lidi a posouvá nás vpřed. Např. Ester Ledecká, která a její otec patři do druhé skupiny. Kdyby byla Ester vychovávaná podle první skupiny, tak určitě zlatou medaili nemá. Protože pravidla Barnevernetu vychovávají stádo.

  A když už mluvíte o tom, jak stát vše platí, tak jednak zopakuji, že to je vždy z našich daní. A za druhé to není už zdaleka pravda, protože třeba u sportu si to rodič musí v podstatě platit vše sám. A platí to i třeba u školek, kdy přestože platím daně jako kdokoliv jiný, tak dítě se dostalo do školky až v pěti letech, před tím díky zaplněnosti nemělo nárok a musel jsem si platit školku soukromou, takže jsem si zaplatil vlastně školky dvě. jinak bych nemohl ani do práce. Při nástupu do školy to bylo podobné, dítě nepřijato, našli jsme místo asi 15km daleko, naštěstí se do školy v místě dostalo na odvolání. Ale ne všichni měli to štěstí. Hlavně že v roce 2010 bylo sčítání lidu, které stálo 3 miliardy, a jeho důvod byl prý ten, aby stát věděl, kde postavit nové školy. Vyhozené peníze. Škola stojí tak 500mega, takže by se za to postavilo 6 škol. Stát nás nutí povinně platit, ale dává ty nejmizernější služby, někdy ani není schopen je zajistit. Nedivím se, že někdo volí komunisty. Sportoval jsem jako dítě za komunistů, všechny výjezdy na zápasy byly autobusem, dnes vozím dítě autem, zaplatím členské příspěvky několik tisíc, což jde na provoz sportoviště. A nejvtipnější je, že když někdo prosazuje referenda a přímou demokracii, aby se každý mohl svobodně vyjádřit, tak všechny strany pindají o tom, že chtějí referenda taky, ale jen tak, aby nemohl o ničem rozhodovat. A už po několikáté to bylo zamítnuto. A jediný, kdo je pro je SPD a komunisti, kteří jsou nálepkováni jako krajní pravice nebo krajní levice. A to máme v ústavě, že referendum má stanovit zákon, ale za skoro třicet let nebyli politici schopní ten zákon udělat.

  Takže vážený pane, zkuste si osvěžit paměť, co je to svoboda. A vězte, že člověk nemusí žít v totalitě, aby ji poznal. Proto jsme lidi, kteří umí číst a udělat si vlastní názor. Vaše otázky jsou zavádějící a hloupé.

 • 1. 3. 2018 10:10

  LarryLin

  Takže fanoušci Okamurových nácků a komunistů už dorazili i na Root. No super. Ale zase je s něma sranda, třeba ten o Ester Ledecké byl dobrý :-)
  Jo a Tomasovy otázky vůbec nebyly zavádějicí a hloupé, naopak, a i já stále čekám na jejich odpovědi. ;-)

 • 6. 3. 2018 17:05

  A.S. Pergill (neregistrovaný)

  Janek Ledecký vrazil do dcery cca 15 milionů. Zcela mimo systém "péče o sportovní talenty". Pokud by byla jen v tom systému, tak by nejspíš takové výsledky neměla, už proto, že je (podle vyjádření jak svého tak i jejího okolí) dost samorost.
  Jakým způsobem to souvisí s Okamurou, to opravdu nevím.

  Jinak pokud se týká svobod, já to pamatuji, protože v roce 1989 mi bylo přes třicet. Svobodnější období než byla cca první polovina 90. let jsem nezažil. Pak přišlo utahování šroubů, pochopitelně, nejprve odkazované na "harmonizaci" s EU, později na "směrnice a direktivy EU". Spousta lidí, který na začátku 90. začala nadšeně podnikat, musela jít na pracák, protože v důsledku narůstání ekonomických nesvobod to přestalo být možné.
  A pokud chcete konkrétní věc, tak třeba výkrm solárních a větrných baronů z toho, co platíme za elektrickou energii. Aniž bychom to mohli reálně ovlivnit. Prostě nám skupina fašistoidních zrůd sahá do peněženek. Protože široká propagace hoaxu o "lidmi způsobeném globálním oteplování".
  Je takových věcí, pochopitelně, mnohem víc.

  Takže k tomu Tomášovi explicitně:
  Máme zkušenosti (my starší) s režimem před rokem 1989, máme zkušenosti s velice svobodnými poměry v 90. letech a pozorujeme silné zhoršování stavu v souvislosti s připojením k EU (a ještě více po Lisabonu).
  Pořád ještě máme vyšší míru svobody slova než v západních státech EU a pořád ještě jsou relativně málo postihovány věcně pravdivé kritické informace a jejich šíření (však fašistům na Britských listech z toho jde pěna od hub víc než často). Ve Francii nyní zfašizovaná justice žene k soudu Le Penovou za to, že zveřejnila dokumentární fotografie o zvěrstvech, páchaných islámským státem. V Rakousku byla před nedávnem odsouzena politička Svobodných za konstatování, že Mohamed byl pedofil.
  Takže v oblasti svobod podnikání, v oblasti šíření PRAVDIVÝCH informací i v oblasti ekonomické jsme na tom jednoznačně rok od roku hůř (byť ne ještě tak špatně, jako ve starých státech EU). A prakticky všechno to souvisí s EU.

 • 7. 3. 2018 6:00

  Tomáš (neregistrovaný)

  Když pominu že nejste Hugo Chavez, nebo se alespoň tak neoznačujete, tak jste:

  - ani v jenom příkladě nakonec neuvedl, "které konkrétní svobody má východ a ne západ" (chápu, je těžké takové vůbec najít)
  - neuvedl jste ani jednu občanskou svobodu, kterou vám po revoluci systém bez náhrady odebrat a neuvedl jste ani jak konkrétně vás to poškodilo (rovněž chápu, opět těžké, lepší je si zanadávat, jak po první polovině nádherně divokých devadesátek, kde tu byl čirý Klondike, které proběhly v podstatě bez jakékoli regulace, proběhlo "utahování šroubků", rozuměj nastolení jakéhosi standardního právního rámce, samozřejmě se to ale neobešlo bez chyb)
  - první citelný porevoluční zásah do ekonomiky, tzv. "Klasův úsporný baliček", po kterém přišla skuzetčně první vlna krachů (např, jeho rozpočtové škrty 1997) označujete za důsledky "EU utahování šroubů" či "harmonizace" (přičemž první náznaky něčeho takového, tzn. zahájení přístupových jednání, proběhlo až 1998) - tedy zásah budoucího euroskeptika jste úmyslně nebo z neznalosti zaměnil rovnou za zásah EU na naše tehdy budoucí členství v ní
  - ve své argumentačním výčtu jste dále použil nicneříkající "důkazy" v podobě výroků typu "je to tu zkrátka rok od roku horší" , "sebrali nám náš porevoluční chaos" a "podívejte na řádění eurofašistů tam a či onde v EU"

  Musím vás zklamat, ale k tomu Tomášovi (tedy ke mně) jste ač vůbec nežádán, nakonec odpovědě, a to naprosto explicitně prázdnou vatou a manipulací.

 • 7. 3. 2018 7:51

  A.S. Pergill (neregistrovaný)

  1. Pokud nechápete , že
  - povinné přidávání biopaliv (o nichž je prokázáno výrobci motorů, že poškozují motory) do pohonných hmot jako útok na vlastnická práva (tedy součást občanských práv),
  - povinný nákup nikým nevyžádané a nekvalitní elektřiny z "alternativních" zdrojů (průměrná domácnost v Česku cca 1000 Kč ročně, na západě jsou na tom mnohem hůř, zejména v Německu opět jako útok na ekonomickou svobodu,
  - nereflektujete útoky na domovní svobodu ("kontrola, čím lidé topí", opět pod záminkou "ekologie")
  a některé další věci (vše zavedeno pod praporem EU a její energeticko - ekologistické politiky,
  2. Pokud nereflektujete fašistoidní cenzuru internetu, prosazovanou opět pod praporem EU,
  3. Pokud nereflektujete útoky na svobodu vyznání, opět pod praporem EU (příklad z Rakouska, tedy opět země v EU déle než my, jsem vám uvedl),
  4. Pokud nevíte (respektive odmítáte vědět, protože je to obecně známý fakt), že v Německu (a některých dalších starých zemích EU) nesmíte u sebe mít ani kapesní nůž (u nás pořád ještě ano) a nesmíte u sebe mít na svou obranu ani pepřový sprej (ženy, které se jím ubránily muslimským znásilňovatelům, jsou v Německu vyšetřovány a souzeny, ti znásilňovatelé nikoli, protože by to narušilo jejich lidská práva),
  5. Pokud nereflektujete zrušení lékařské mlčenlivosti (opět na základě direktivy EU),
  pak je domluva s vámi těžká, protože žijete v jakési bublině virtuální reality, vytvářené ideologickými žvásty EU - goebbelsů.

  A, mimochodem, kecáte i s tím rokem 1998: "harmonizace" s EU začala mnohem dříve, ve svém oboru jsem jí byl svědkem opravdu už v polovině 90. let a znamenala jednoznačné zhoršení potravinové bezpečnosti oproti stavu hned po roce 1989 (protože se v oblasti mikrobiologické bezpečnosti potravin přecházelo z poměrně striktních ČSN, které se sice za komunistů nedodržovaly, ale po tom roce 1989 se dodržovat začaly, na dosti nestriktní a o hodně primitivnější ISO; dokonce proti tomu, bohužel bezvýsledně, protestovali i potravinářští mikrobiologové). A to ještě byly hudbou budoucnosti takové excesy, jako povinné zvednutí limitů pro některé karcinogenní mykotoxiny v některých potravinách (protože se do původních limitů nebyly s to vejít EU protežované BIOpotraviny). Opět je to ukázka, jak EU preferuje šílené ideologie před zájmy občanů a nám odebírá právo své zájmy chránit (třeba těmi přísnými normami na karcinogeny v potravinách).
  A mám ten pocit, že i tu na Rootovi se diskutovalo o povinném zavedení obecně horších bezolovnatých pájek, výrazně zkracujícím životnost elektroniky. Opět byly ekonomické svobody občanů potlačeny ve prospěch ideologických žvástů EU koryfejů.
  A to snad ani nemusím připomínat povinné zavedení zdravotně škodlivých zdrojů světla (oproti podstatně bezpečnějším žárovkám), vysavačů o nízkém příkonu (a tedy i výkonu), nesmyslné "štítkování" budov a mnoho dalších věcí. Všechny tyto nesmysly prosazeny z EU proti odporu normálních lidí.

 • 11. 3. 2018 15:36

  LarryLin

  Tomáši, nevím jestli to víš, ale Pergill je celkem známý troll a velice, velice vášnivý rasista. Mnoho lidí se mu již pokoušelo vysvětlit, že muslim není zločinec jen tím, že je muslim (třeba zde https://forum.pirati.cz/vnitrostranicka-diskuse-f75/vas-postoj-k-imigracni-politice-a-multikulturismu-t2744-s100.html ) , ale je to marné, je to marné, je to marné. A ke každému rasistovi patří i boj proti EU, jak jinak. Takže pokud máš nervy s takovým člověkem diskutovat, tak máš můj nehynoucí obdiv. ;-)

 • 12. 3. 2018 9:35

  A.S. Pergill (neregistrovaný)

  A napsal byste "nacista není zločinec jen tím, že je nacista"? A přitom islám je daleko explicitněji xenohostilní než nacismus. Druhou věcí je, že neexistuje žádný "protiislámský rasismus", protože islám je ideologie, nikoli rasa (proto taky neexistuje žádný rasismus protinacistický nebo protikomunistický). Muslimem se člověk stává a může jím také přestat být (což není možné třeba u černocha).
  Právě výskyt magorů, hlásajících bezcenné bludy a neschopných je korigovat rozumem, (viz fórum pirátské strany) mě přesvědčil, že piráti jsou pro mě nevolitelní.

 • 13. 3. 2018 6:19

  Tomáš (neregistrovaný)

  Aha, tak to jsem jsem nevěděl (ale měl jsem to tušit, když borec začne sám vnucovat své odpovědi na otázky pro někoho úplně jiného a ještě u toho argumentuje perlami typu "fašistoidní EU"). Díky za upozornění, kašlu ně něj.

 • 13. 3. 2018 7:43

  A.S. Pergill (neregistrovaný)

  Typická fašistická reakce: Nejsem-li schopen argumentovat fakty, tak "kašlu". Nebo budete rovnou oponenty posílat do plynu?

 • 13. 3. 2018 10:33

  LarryLin

  Pergille vzdej to, tentokrát ti to šíření nenávisti proti EU a muslimům nevyšlo. Ani na svůj web tu nikoho nenalákáš. Možná příště. Pozdravuj Okamuru.

 • 13. 3. 2018 12:10

  A.S. Pergill (neregistrovaný)

  Je-li šíření pravdivých informací a střízlivých hodnocení "šířením nenávisti", tak holt šířím nenávist. Konec konců, takové jako ty si dobře pamatuji z politického školení mužstva na vojně a z hodin marxismu leninismu na vysoké škole.

 • 1. 3. 2018 13:31

  Tomáš (neregistrovaný)

  Milenie, tomto podvláknu se vede debata o tom, jaké svobody mají na Východě a na Západě naopak ne, což už tak souvisí s původním tématem jen velmi, velmi okrajově. Ale narvat do toho navíc ještě Okamuru, Ledeckou a sčítání lidu (už chybí jen Hitler, číslo Bestie a 11. září), no tak to už chce trolí kouliska velikosti kantalupského melounu.

  Pokud toužíte debatovat o tom, že je podle vašeho názoru potřeba nahradit jednotlivá ministerstva všelidovým hlasováním, jak nás Okamura všechny spasí, jak je tady všechno špatně a jako bonus ještě chcete fest proškolit ty, kteří světe zboř se nemají stejný názor jako vy, je potřeba si založit si na to své vlastní podvlákno. A do něj to napsat tak zajímavě, že tam přilákáte zájemce o diskusi s vámi, aniž byste musel pa-ra-zi-to-vat na cizích názorech.

  Takže za mne: nebudu se s vámi o tom vůbec bavit. Seberte si, prosím, své vize o přímé demokracii a natlučte si je do jedné špice, do druhé si pak nabouchejte svou spikleneckou teorii o úspěchu Ledecké navzdory absenci obecného referenda.

 • 23. 2. 2018 17:05

  kluutg (neregistrovaný)

  Soudy jsou při výkonu práva zodpovědné veřejnosti, protože je od ní odvozena jejich moc (Ústava). Jsou to ony, kdo si u ní mají získávat důvěru v případě, že dojde k pochybnostem o jejich činnosti. Občan je zde slabší stranou a těžko může hledat důkazy ve spisu, ke kterému zpravidla nemá přístup. Soud se má starat o to, aby jeho postup byl dostatečně transparentní a důvěryhodný. Ne občan. Ostatně proto je soudní proces až na výjimky veřejný.

  Nebo snad máš dostatek "výkonné moci" k tomu, abys vynutil na soudu zajištění veškerých "podezřelých materiálů" a provedl "vlastní vyšetřování"? Máš na to vůbec čas a odborné kapacity?

  Pokud si nějaký orgán související se soudnictvím (Barnevernet) nebo soudnictví samotné vytvoří špatnou pověst a stanou se nedůvěryhodnými, nelze se divit, že občané věří novinovému článku, který byl očividně zpracován s úsilím, které bylo po novináři v dané situaci přiměřené očekávat.

 • 23. 2. 2018 22:45

  LarryLin

  "Máš na to vůbec čas a odborné kapacity?"
  Pokud ano, pak si člověk může dovolit říct námitku proti rozhodnutí soudu, právě proto jsem se na začátku ptal pana "j" zda studoval soudní/trestní spis. Pokud ne a soudní spis nestudoval, tak by rozhodnutí soudu měl respektovat a nepsat věty typu "...matka, která nic neudělala".

  "...nelze se divit, že občané věří novinovému článku..."
  Jak říká klasik: "Nevěřit je hřích." :-) Když je to důvěryhodný zdroj, tak proč ne? Ale rozhodovat o vině člověka podle novinových článků? To určitě ne.

  Nelíbí se mi tvoje naznačená myšlenka, že hlavním úkolem soudů je získávat nějakou důvěru od občanů. Ano, důvěra a vážnost je důležitá, ale hlavním úkolem soudů je naopak udržovat si svoji nezávislost a soudit dle platných zákonů. Správný soudce by měl na veřejné mínění z vysoka kašlat.

 • 21. 2. 2018 12:43

  parler (neregistrovaný)

  Bohužel je přístup norského soudu pro současnou situaci typický - lobbování za práva nikoli autorů, ale firem autorská práva často za pár šupů skupujících ovlivňuje legislativu zemí EU, autoři z toho mají jen zlomek, ale nahrávací studia a filmové ateliéry se topí v penězích. Autorská práva a práva k programům by měla být podřízena stejnému režimu jako práva k patentům a užitým vzorům, byl by klid a obyčejní lidé by nebyli kriminalizováni.

 • 23. 2. 2018 13:29

  MasoxCZ (neregistrovaný)

  Jak dokonce i náš Ústavní Soud judikoval, v trestním (!!!) řízení je soud povinen přihlédnout ke VŠEM skutečnostem, v občanskoprávním sporu je nutno _u_každého_jed­notlivého_důka­zu_ zvážit poměr důležitosti ochrany jednotlivých práv obou stran, zejména konflikt práva na spravedlivý proces s právem na ochranu soukromí s ohledem na způsobenou nebo hrozící škodu, přičemž nelze apriori rozhodnout obecně. Viz zdůvodnění rozhodnutí o důkazech v podobě nahrávky pořízené soukromým subjektem bez souhlasu protistrany z roku 2015.

 • 21. 2. 2018 8:53

  remet (neregistrovaný)

  Priznam se, ze neznam norske pravo, ale jak chteji spojit konkretni osobu s IP adresou? Za IP adresou mohou byt desitky ci stovky pocitacu a malokdo vede evidenci jaka osoba byla v konkretni okamzik u daneho pocitace. Nehlede na moznost, ze se do WiFi na dane IP adrese pripojil nejaky neautorizovany urocnik z venku.
  Ale treba ma v Norsku pravni odpovednost za IP adresu clovek co plati pripojku u ISP....

 • 21. 2. 2018 9:23

  fh (neregistrovaný)

  Myslim, ze su uz ciastocne vyfiltrovane. V pripade bytu nieje velmi o com. Samozrejme zalezi od norskeho prava.
  "..seznam 23 375 IP adres uživatelů, ze kterých soud povolil pokračovat v kause u 21 804."

 • 21. 2. 2018 11:06

  Petrol (neregistrovaný)

  Naštěstí u nás je i v případě bytu o čem. Ale jestli mají Norové pojebané právo tak ať si to užijou.

 • 21. 2. 2018 11:05

  654 (neregistrovaný)

  Počet lidí za IP nikoho nezajímá. Odpojit IP adresu od internetu za pirátství je bohužel častý požadavek zákonodárců. Většina z nich nechápe co je privátní síť nebo NAT, a nevysvětlíte jim, že takovým zablokováním piráta může odpadnout síť celému paneláku. Na znalosti právníků o IP protokolu bych taky nesázel. A taky některé modemy z wi-fi, které dostanete od poskytovatele připojení, jsou pěkné krámy. Smazání nastavení (vč. hesla a SSID - wifi je defaultně zapnutá s defaultním heslem) při sebemenším výpadku proudu jsou běžné a o nutnosti tvrdého restartu kvůli neustálému zamrzání zařízení ani nemluvím. Kdybych chtěl zabezpečit naši domácí wi-fi, musel bych kontrolovat nastavení každou hodinu, nebo vytrhnout z modemu anténu.

 • 21. 2. 2018 11:34

  Petrula (neregistrovaný)

  No a právě proto je u nás to co je ve zprávičce sci-fi. Protože policie/soud musí jednoznačně dokázat čin konkrétní osobě. Což u stahování bez přiznání není možné.

 • 21. 2. 2018 13:45

  Karel (neregistrovaný)

  Třebas v Norsku nemají institut "osoby blízké" a mohou po majiteli přípojky požadovat, aby jim sdělil, kdo to byl.

 • 21. 2. 2018 22:09

  Logger (neregistrovaný)

  Zaznamenaná informace (tzv. log) je z principu neautentifiko­vatelná (chcete-li neautentizova­telná). Je to programem vytvořený záznam uložený do textového souboru či databáze.

  Zajistit, aby byl takový záznam vytvořen na základě platných informací, zda byl uložen ve skutečnosti odpovídající formě, a zda je chráněn proti neoprávněné změně, je v současné době nemožné.

  Nevzdělaná masa je však denodenně masírována bludy typu máme vaši IP adresu, všechno o vás víme. Až si lidé tento fakt uvědomí, a přestanou bludům věřit, zjistí, že najednou lze internet brouzdat úplně stejně anonymně, jako ho brouzdali dosud...

 • 23. 2. 2018 17:51

  x (neregistrovaný)

  > Zajistit, aby byl takový záznam vytvořen na základě platných informací, zda byl uložen ve skutečnosti odpovídající formě, a zda je chráněn proti neoprávněné změně, je v současné době nemožné.

  Ja jenom doufam ze se justice nedozije takovychto autismu jako nepovazovat provozni data za dukaz jak naznacujete. Analogicky priklad jsou jakekoliv papirove podvody - jedine dukazy jsou ty papiry ktere nekdo vytvoril. Pokud je ISP solidni a neni ani naznak ze by mel duvod zaznam falsovat, takovyto argument proste neprojde. Pokud nekdo argumentuje ze to nekdo naraficil, musi zase oni sehnat dukaz (alespon neprimy) ze to tak je. Nejake coby kdyby se nekona.

  Zni to silene, ale soudci maji v tomto ohledu celkem selskej rozum.

  Samozrejme je mozne pouzit 'plausible deniability', ale nestaci jen mit doma open wifi bez hesla a tim to povazovat za vyrizene. Je nutne na tu wifi pripojit pocitac nekoho jineho, toto si najit v logu od ISP a hajit se tim ze je tu duvodne podezreni nekdo jiny domaci IP skutecne pouzival.

  A co se tyce NATu, tu a tam se da vyjit cajtum vstric kdyz nejde o picoviny jako piratstvi. Duvod "jeden user za tim NATem, a logovat se bude jen urcity provoz" se v trestnim pravu bezne dela.

 • 21. 2. 2018 9:14

  strepty (neregistrovaný)

  Skor cakam ze to bude natlak typu zaplatis, alebo ta dame na sud, ak zaplati 10 000 ludi tak maju 3,5 miliona cize zisk 3 miliony a sudit sa uz nebudu pretoze by prehrali.

 • 21. 2. 2018 9:38

  LDASCZ (neregistrovaný)

  Když je film slátanina a moc jste nevidělali... najděte si stát, kde získáte z pirátů peníze... :D
  Ne fakt... studia todle běžně nedělají, aby todle praktikovali a tahali z lidí peníze. Jen v případě, že je ten pirát dost velce oblíbenej a jede ve velkém.

 • 21. 2. 2018 11:14

  viste (neregistrovaný)

  Vyinkasovat necelého půl milionu USD za zjištění 23 375 IP (cca 20 USD za IP) mi přijde jako docela slušný job :-)

 • 21. 2. 2018 19:24

  hugochavez

  @"Skor cakam ze to bude natlak typu zaplatis, alebo ta dame na sud, ak zaplati 10 000 ludi tak maju 3,5 miliona cize zisk 3 miliony a sudit sa uz nebudu pretoze by prehrali."

  Napsal si to uplne presne!

  Tahle firma je v Dansku velmi znama a velmi nenavidena.
  Krome vybirani vypalnyho se angazuje taky v soudnich sporech ohledne parkovani....proste vsude kde je mozny z toho vyrazit s minimalni namahou nejakou tu kacku.
  Je zajimavy ze v DK zacinali na "vyhruznych dopisech" s castkou 1.500dkr (1dkr = 3,5czk) a kdyz zjistili ze spousta blbu jim to zaplati tak to zvedli obratem na 2.500dkr.

  Nastesti tady mame "IT politisk forening" coz je obcanske sdruzeni na zpusob americke EFF, ktere krome toho ze se snazi drzet pod krkem politiky kteri si s platnou legislativou vytiraji (_!_) tak se snazi i sirit osvetu ohledne IT, zakonu a hlavne sebeobrany uzivatelu.

  Navic zde existuje radiova stanice 24-7 s pomerne sledovananym tydennim podcastem jmenem "Aflyttet" =(jsi) odposlouchavan/od­poslechnuto, kde prave lidi z tohoto sdruzeni jsou castymi hosty a siri osvetu....

  Neni bez zajimavosti, ze uz nekteri poslanci predlozili navrhy ze by se teto stanici mela skrouhnout statni podpora ;o)

  Pokud vim tak firma Njord Law zminena v clanku tady v DK byla u soudu ohledne copyrightu/pirateni 2x a pokazde prohrala.
  Nedavno byla u soudu znovu, a to proto (coz je pikantni) ze zalovala primo poskytovatele internetu za to ze s ni odmitaji spolupracovat a dodavat ji adresy a jmena drzitelu podle seznamu IP kteri "se dopustili piratstvi"

  Argument operatoru byl ten, ze se uz dale nehodlaji podilet na "vybirani vypalneho pres vydiraci dopisy ktere advokatni firma masove rozesila", kdyz puvodnim zamerem zakona ktery PRIKAZUJE telco asistovat pri zjistovani identity IP adresy bylo NASLEDNE PODANI ZALOBY NA PIRATA a soudni proces, coz se nedeje.
  DK telcos se totiz nechali inspirovat rozsudkem norskeho soudu kde soudce odmitl pravo advokatu na identitu predlozenych IP adres s tim ze nedotknutelnos­t/ochrana soukromi vazi vice nez skoda kterou by potenciani pirati mohli zpusobit (tady je v clanku urcita nepresnost)

  Bohuzel rozhodnutim kodanskeho soudu pro ctvrt' Frederiksberg bylo ve stejne veci operatorum znovu narizeno tyto udaje v Dansku poskytovat.

  Njord Law tedy dale muze stylem kobercoveho naletu masove rozesilat vyhruzne dopisy (tak jak je popsano v clanku =zaplatte par tisic ted a hned "a zapomeneme nato" anebo vas usoudime k smrti o nahradu skody ve vysi X bambilionu) i kdyz vi ze nema sanci u soudu vyhrat a tudiz nema v umyslu ani zahajit soudni rizeni.

  Nastesti cim dal vetsi pocet uzivatelu v DK uz vi (prave diky osvete) ze na takovy dopis uz staci odpovedet predpripravenou sablonou kde uzivatel prohlasi ze "vubec netusim o jakem BitTorrentu to pisete, nic takoveho neznam a nic sem nestahoval, za to muzu potvrdit ze provozuju otevrenej wifi hotspot na kterym asi ani nemam heslo"
  Pokud jste presvedceni o spravnosti vasich naroku vuci moji osobe doporucuji vam obratit se na nezavisly soud ktery vas narok objektivne posoudi.
  S pozdravem Lojza MuzeteSiToJit­Mrsknout !

  Jinak na DK obdobe Rootu vysel uz na podzim roku 2017 clanek kde "professor i ophavsret på Uppsala Universitet, Sanna Wolk"= svedska profesorka autorskeho prava z univerzity v Upsale radila Svedum : "dopisy od lovcu piratu muzete s klidem hodit do kose"
  https://www.version2.dk/artikel/professor-smid-bare-trusselsbreve-piratjaegere-papirkurven-1082052

  Je zajimave ze od Svedu dopis pozadoval vypalne 4.500SEK a deadline pro zaplaceni byl do 14ti dnu :o)))
  Zaroven se Svedum tvrdilo ze jsou zodpovedni za zpusobenou skodu i kdyz provozuji otevrenou wifi anebo heslo od ni dali nekomu jinemu. (ze by se poucili v DK??)
  "coz je samozrejme nesmysl a existuje na to i rozsudek EU soudu" uvedla profesorka, jedine co uzivatele muze potkat, je ze soud (mysleno ve Svedsku) mu naridi aby si svoji WiFi zahesloval v ramci zvyseni bezpecnosti.

  Pokud jde o to JAK se copyright mafia dostane k IP adresam, pouziva na to bezne tenhle nemecky SW
  http://www.maverickeye.de/ ktery ovsem neni 100% sam duveryhodny jak se ukazalo pri soudnim
  preliceni v Australii:
  http://www.zdnet.com/article/iinet-throws-doubt-on-dallas-buyers-club-piracy-tracker/

  Jeho fungovani spociva v tom ze fizlovaci firma si z P2P site sosne prvnich 10-15min filmu aby zjistila ze kopie je to co hledaji a pak uz si jen sosne 16kB od kazdeho noda sdilejiciho/so­sajiciho onen film......a je ciste na soudci a jeho intelektu aby vyhodnotil jestli DOKAZANY download 16kB filmu odpovida sosnuti celeho filmu (protoze skodu si copyright troll vypocitava z CELEHO filmu........­..nejlepe jeste vynasobenou 10x) viz:
  "Maverickeye workers generally download 10- to 15-minute segments of the films they are tracking over peer-to-peer services and verify that it matches the film, but Macek indicated that only around 16KB of data is downloaded per user."

  To ze firma zjistuje kolik jakych IP sosa ktery film je jeste jakztak pochopitelne, ovsem v USA to soudruzi povysili uz na uplne jinej level, tam si advokati nejakyho nepodarenyho snimku kterej nic nevydelal (anebo ketrej vydelal sakra hodne protoze s jidlem roste chut) najmou podobnou IT firmu, ty ten film primo daj a ona ho zaindexuje na TPB a spol a zacne seedovat jako honeypot.
  Soft uz pak jen registruje kdo se pripojil a zacal sosat.....
  No a nektery advokatni firmy v USA to jeste vylepsily dal, IT firmu preskocily, vzaly si misto toho telefonni seznam a zacly rozesilat "kobercovym naletem" dopisy kde pozadovaly $500 ted a hned anebo soud o $1M.............no a kdyz jim nekdo zavolal ze internet vubec nema anebo je mu 90let a netusi co se po nem chce tak advokati jen rekli ze sorry ze se stal omyl........
  I takhle se da vydelavat na zivobyti a proto v USA koluji vtipy jako napr.
  "co znamena 1.000 mrtvych pravniku na dne more? Skvely zacatek!"

 • 21. 2. 2018 19:29

  hugochavez

  Jinak ten jejich "highly sophisticated software technology" je podle me jen nejakej upravenej BTklient s DHT scraperem....­....zadnej zazrak

 • 22. 2. 2018 2:38

  hugochavez

  The court process went ‘off the rails’ when the only copyright expert Judge in NZ was >removed< from my case and replaced by a non-tech Judge who asked if Mega was ‘cow storage’. He then simply copy/pasted 85% of the US submissions into his judgment," Dotcom wrote. https://torrentfreak.com/kim-dotcom-begins-new-fight-to-avoid-extradition-to-united-states-180212/

  https://m.imdb.com/title/tt3640710/?ref=m_nv_sr_4

 • 23. 2. 2018 11:28

  SB (neregistrovaný)

  „Njord Law mimochodem musela zatím zaplatit Telenoru náklady na zjištění informací ve výši necelého půl miliónu USD.“

  No ty Kurde, tak buďto mají v Telenoru extrémní bordel, nebo jsou extrémně vychcaní.

 • 23. 2. 2018 20:13

  TTT (neregistrovaný)

  Tak jak uz zminili prechozi komentare.
  Vychcana je predevsim ta firma co vybira vypalne.
  Operatori s nich nechteji moc spolupracovat (kdyz nedava k soudu velke piraty, misto toho prudi vsechny a ceka kdo zaplati). Takze operatori spolupracuji je v nejmensi mozne mire, kterou jim narizuje zakon.
  V zakone je urcite napsano, ze maji narok na uhranu "nutnych nakladu".

  Z toho logicky plyne, ze kdyz z nekym musite spolupracovat proti sve vuli, tak mu alepson pekne osladite ty nutne naklady. Coz neni nic tezkeho, vezmete cenu celeho systemu na vytvareni/udrzo­vani/prohleda­vani logu, vydelite to poctem pozadavku od te firmy za rok a nejaky milionek dolaru je tam hned.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.