Hlavní navigace

Coreboot dostává patche s podporou Intel Meteor Lake

7. 6. 2022

Sdílet

Pat Gelsinger (Intel) Autor: Intel

Vývojáři Intelu již pracují na podpoře přespříští 14. generace procesorů Intel Core, tedy Meteor Lake. Připomeňme, že v současnosti má od loňského listopadu Intel na trhu procesory Alder Lake a letos hodlá uvést jejich nástupce Raptor Lake. Teprve poté přijde výše zmíněný Meteor Lake, a to nejdříve v mobilních verzích, o které tu v Corebootu primárně jde, desktopy až několik měsíců poté.

Čtrnáctá generace Intel Core bude využívat výrobní proces Intel 4 (též dříve známý jako pokročilá verze 7nm procesu) a dlaždicovou architekturu (podobně jako AMD u Ryzenů) a také nový socket LGA 1851. Prvotní prvky podpory Meteor Lake v Linuxu sahají až do roku 2020, nyní tedy do projektu Coreboot míří podpora SoC Meteor Lake, která staví na základech z Alder Lake.

Obecně pak platí, že z kódu zatím nelze vyčíst žádné bližší zajímavosti o architektuře. Zdali Intel v rámci příprav pro Meteor Lake nějak pozitivně zareaguje na výzvu komunity k otevření FSP (Firmware Support Package), je v tuto chvíli nejasné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.