Hlavní navigace

CrossOver Office 5.0

26. 10. 2005

Sdílet

CodeWeavers vydali novou verzi software CrossOver Office, který umožňuje spouštět na Linuxu mnoho programů psaných pro MS Windows. Nová verze 5.0 přidává přímou podporu pro Microsoft Office 2003 a přináší novou službu s názvem „bottles”, která zjednodušuje instalaci, správu a provoz drtivé většiny aplikací.

Uživatel tak může snadno vytvářet více instancí virtuálního systému a přiřazovat k nim jednotlivé aplikace. Více už v oficiálním oznámení.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2005 13:41

  Marek Novotny (neregistrovaný)
  Jako spokojeny uzivatel trial verze, bych si ji rad zakoupil, ale protoze nemam zkusenosti s nakupovanim ze zahranici, rad bych si cxoffice koupil v Cechach. Nemuzu ale najit jedineho prodejce. Neporadite?
 • 26. 10. 2005 14:03

  Radovan Garabík (neregistrovaný)
  Ja som to kupoval zo Slovenska pred asi dvomi rokmi priamo od nich, multilicenciu pre 10 pocitacov, boli velmi ochotni a suhlasili s tym ze poslu normalnu fakturu ktoru zaplatime bankovym prevodom lebo ako statna institucia nemozeme platit kreditnou kartou, faktura prisla po dvoch tyzdnoch aj s instalacnym cdckom a rocnym supportom (ktory som aj par krat uspesne vyuzil), takze celkovo som bol velmi spokojny (dostali sme aj zlavu pre educational institutions).

  Jedine co bola trocha chyba krasy ze cenovu kalkulaciu mi poslali ako prilohu v Exceli.... (asi ako priamo reklama na to ze s ich produktom sa to budedat otvorit :-))
 • 24. 12. 2005 16:22

  rondingo (neregistrovaný)
  Crossover Office zadarmo?

  Linuxákům asi není software Crossover Office neznámý. Jedná se o projekt, který se snaží rozběhat programy z windows pod linuxem. A těmto se to celkem povedlo.

  Firma Codeweavers vzala zdrojáky projektu Wine a upravila je pro běh Microsoftí office a internet exploreru. Výhodou je, že zdrojáky jsou pod (L)GPL, takže změny jsou uvolňovány opět ve zdrojových kódech volně dostupně a jsou i zpětně zařazovány do Wine.

  Klasická CO je za cca 60 dolarů, ale existuje 30 denní trial verze, kde funguje vše jak má, ale s omezením, že za 30 dní přestane fungovat. Jak tedy toto obejít? Velmi jednoduše :-)

  1. Stáhnout trial verzi Crossover Office
  2. Nakonfigurovat a nainstalovat programy, které chcete používat.
  3. Stáhnout poslední verzi wine z www.winehq.com.
  4. Zkompilovat a nainstalovat
  5. Zkopírovat adresář ~/.cxoffice/dotwine do home adresáře pod jménem .wine.
  6. Programy spouštět klasickým příkazem wine jmeno_programu (např. IE: wine "C://Program Files//Internet Explorer//IEXPLORE.EXE")

  Doufám, že to někdo nebude brát jako obcházení 30 denního omezení, ale vzhledem k tomu, že Crossover Office je produkt založený na opensource projektu Wine a změny jsou backporotváný, není problém použít přímo opensource verzi wine :-)