Hlavní navigace

CrunchPad: tablet s Ubuntu

20. 1. 2009

Sdílet

V létě minulého roku vznikla na webu Techcrunch.com teze jednoduchého tabletu s internetovým prohlížečem. Původní myšlenka počítá s levným hardwarem zabudovaným do co nejtenčího zařízení s dotykovým displejem. Po softwarové stránce by mělo jít o nějakou linuxovou variantu operačního systému s Firefoxem. Bylo by skvělé postavit celou myšlenku na open-source, ale obsažení Skype pro VOIP a video hovory by mohlo být také užitečné, uvádí v červenci Michael Arrington, autor myšlenky. Jednou z hlavních myšlenek je nízká cena tabletu – tedy cca 200 USD.

Po půl roce má tablet neoficiální jméno – CrunchPad – a druhý prototyp, který oproti tomu prvnímu vypadá rozhodně hotověji. Oproti prvnímu nápadu se, jak to tak bývá, ledacos změnilo. Hlavně předpokládaná cena, která se zvedla o necelých 50%. Další změnou je prohlížeč. Plánovaný Firefox byl nahrazen prohlížečem na bázi WebKitu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 1. 2009 14:54

    M jako Molitan (neregistrovaný)
    na tabletu hp 2730p mi Ubuntu bezi celkem ok (dotykova vrstva samozrejme nejakou tu konfiguraci vyzaduje)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Miro Hrončok je vývojář svobodného softwaru v Red Hatu, učitel na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze, Fedora Ambassador a člen Python Software Foundation. Přes den dělá open source a v noci taky.