Hlavní navigace

ČTÚ vydal doporučení pro uživatele VoIP ústředen

1. 12. 2009

Sdílet

Zhruba před měsícem na našem sesterském serveru Lupa.cz vyšel článek Špatně zabezpečené VoIP stálo hoteliérku miliony. A nejenom ji! o podnikatelce, která se pravděpodobně stala obětí podvodníků nabourávajících se do VoIP ústředen. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zatím ví o dvou takových případech na našem území a včera k problematice zabezpečení VoIP ústředen vydal prohlášení. V něm mj. upozorňuje: „Pokud je VoIP ústředna včetně příslušenství ve vlastnictví účastníka, pak si musí toto zabezpečení zajistit účastník sám, případně na základě smluvního vztahu prostřednictvím jiného (odborného) subjektu.“

(Zdroj Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 12. 2009 11:18

  Izak (neregistrovaný)

  Takze zlodeji a podvodnici jsou z obliga, zatimco poctivi lide musi platit za podvody jinych ?

  Proc proste nevydaji zakon, ze v pripade podvodu a omylu se nic neplati ?
  Stejne tak je to v USA, kde staci polozku oznacit za omyl (pozna se, ze je velice kratky hovor), nebo podvod a obcan je chranen, stejne jako u plateb VISA, zatimco v USA to funguje, v CR ne, ackliv na to ma majitel VISA karty narok mezinarodne, ale bance se nechce neco vyrizovat …

  Ja to prad nechapu, kdyz necham odemktnute auto s klicky v zapalovani a nekdo ho ukradne a nekoho jim zabije je to taky moje chyba ?
  Ja nerikam, ze by system nemel byt zabezpecen, ale proc ma naklady nest nekdo, kdo nic nespachal, kdo neporusil zakon a podvodnik je chranen, protoze se blbe hleda, tak prenesm odpovednost na nekoho jineho ?

  … aha buzeri*stan zkur*veny, jmenem CR

 • 2. 12. 2009 14:53

  tomfi (neregistrovaný)

  Taky si myslím že by mělo stačit takové zařízení označit jako BFU a všichni podvodníci se mu budou vyhýbat, protože je nezabezpečené a tudíž by chudák oprávněný uživatel přišel o peníze.

  Když necháte peněženku ležet na ulici, taky nepožadujete po centrální bance, aby Vám vydal nové bankovky, protože ty staré exempláře, které symbolizovali hodnotu kterou disponujete a kterou jste podstivě vydělal, Vám někdo zlý zcizil, na což neměl právo (vinníka ať si centrální banka dohledá sama) ;)

  PS: k vašemu příkladu s autem, doufám že když vám někdo ukradne auto a jenom se s ním projede a vrátí, taky požadujete po benzínce náhradu škody za ušlý benzín, protože jste jej neprojel Vy (opět… vinníka ať si hledá benzínka ne vy)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky