Hlavní navigace

ČTÚ vydal doporučení pro uživatele VoIP ústředen

Sdílet

Kamil Pošvic 1. 12. 2009

Zhruba před měsícem na našem sesterském serveru Lupa.cz vyšel článek Špatně zabezpečené VoIP stálo hoteliérku miliony. A nejenom ji! o podnikatelce, která se pravděpodobně stala obětí podvodníků nabourávajících se do VoIP ústředen. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zatím ví o dvou takových případech na našem území a včera k problematice zabezpečení VoIP ústředen vydal prohlášení. V něm mj. upozorňuje: „Pokud je VoIP ústředna včetně příslušenství ve vlastnictví účastníka, pak si musí toto zabezpečení zajistit účastník sám, případně na základě smluvního vztahu prostřednictvím jiného (odborného) subjektu.“

(Zdroj Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 12. 2009 11:18

  Izak (neregistrovaný) ---.storyflex.cz

  Takze zlodeji a podvodnici jsou z obliga, zatimco poctivi lide musi platit za podvody jinych ?

  Proc proste nevydaji zakon, ze v pripade podvodu a omylu se nic neplati ?
  Stejne tak je to v USA, kde staci polozku oznacit za omyl (pozna se, ze je velice kratky hovor), nebo podvod a obcan je chranen, stejne jako u plateb VISA, zatimco v USA to funguje, v CR ne, ackliv na to ma majitel VISA karty narok mezinarodne, ale bance se nechce neco vyrizovat …

  Ja to prad nechapu, kdyz necham odemktnute auto s klicky v zapalovani a nekdo ho ukradne a nekoho jim zabije je to taky moje chyba ?
  Ja nerikam, ze by system nemel byt zabezpecen, ale proc ma naklady nest nekdo, kdo nic nespachal, kdo neporusil zakon a podvodnik je chranen, protoze se blbe hleda, tak prenesm odpovednost na nekoho jineho ?

  … aha buzeri*stan zkur*veny, jmenem CR

 • 2. 12. 2009 14:53

  tomfi (neregistrovaný) ---.upce.cz

  Taky si myslím že by mělo stačit takové zařízení označit jako BFU a všichni podvodníci se mu budou vyhýbat, protože je nezabezpečené a tudíž by chudák oprávněný uživatel přišel o peníze.

  Když necháte peněženku ležet na ulici, taky nepožadujete po centrální bance, aby Vám vydal nové bankovky, protože ty staré exempláře, které symbolizovali hodnotu kterou disponujete a kterou jste podstivě vydělal, Vám někdo zlý zcizil, na což neměl právo (vinníka ať si centrální banka dohledá sama) ;)

  PS: k vašemu příkladu s autem, doufám že když vám někdo ukradne auto a jenom se s ním projede a vrátí, taky požadujete po benzínce náhradu škody za ušlý benzín, protože jste jej neprojel Vy (opět… vinníka ať si hledá benzínka ne vy)