Hlavní navigace

Čtvrtý dotazník Retro ThinkPad se ptá na operační systém, víko a baterii

3. 8. 2015

Sdílet

David Hill ze společnosti Lenovo se už několik týdnů ptá uživatelů, jak by měl vypadat Retro ThinkPad, pokud by se vrátil na trh. Už byly zveřejněny tři dotazníky: první, druhý, třetí. Nyní Hill uvolnil čtvrtý dotazník, ve kterém se ptá na předinstalovaný operační systém, systém uzavírání víka, barvy a orientaci loga ThinkPad, kapacitu a vyměnitelnost baterie a tvar TrackPointu.

Zároveň opět zveřejnil výsledky předchozího hlasování, kterého se zúčastnilo přibližně 9000 respondentů. Uživatelé by uvítali výkonný procesor, přibližně stejně hlasů dostala dvě a čtyři jádra. Překvapením také není výrazná preference SSD proti rotačnímu disku. Z portů uživatelé určitě chtějí USB 3.0, plnohodnotný ethernetový konektor a čtečku SD karet. Výrazně méně pak uživatelé požadují konektor USB-C a velký HDMI konektor. Stejně tak optickou mechaniku už dnes požaduje málokdo a většina ocení spíše užší profil notebooku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.