Hlavní navigace

Čtyři sekundy jsou při načítání stránky maximem

9. 11. 2006

Sdílet

Společnost Akamai Technologies zveřejnila novou studii vytvořenou JupiterResearch, která se zabývala reakcí na špatnou zkušenost při nakupování na internetu. Celkem bylo výzkumu podrobeno více než tisíc nakupujících.

Výsledky zprávy jsou velmi zajímavé. Jako druhý nejdůležitější faktor, který působí na zákazníka negativně, je uvedena špatná kvalita webové presentace. Více už dokáží nakupující odradit jen vysoké ceny.

V případě kvality webu je prý velmi důležitá rychlost nahrávání jednotlivých stránek. Maximem jsou podle JupiterResearch čtyři sekundy. Pokud je tento limit překročen, řada zákazníků opouští internetový obchod a už se nevrátí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 11. 2006 10:36

  bez přezdívky
  Doufam, ze si tohohle clanku vsimne nekdo z BGS Levi, jak jejich web, tak vsechny stranky zakazniku V-marketu jsou v posledni dobe neskutecne pomaly...
 • 9. 11. 2006 11:12

  Michal Očko (neregistrovaný)
  Dobrý den,
  společnost BGS LEVI v posledním týdnu měla problémy s připojením k internetu. Částečně je to způsobeno operátorem a částečně nedořešenými záležitostmi souvisejícími se stěhováním. Problém s připojením byl vyřešen novými anténami s dostatečnou kapacitou a to v úterý cca kolem 12. hodiny.

  Co se týká V-Marketů, zde proběhlo výběrové řízení na dodavatele nového HW, který kapacitně pokryje požadovaný výkon těchto aplikací. Dodávka HW proběhne cca během 3 týdnů, pokud připočtu čas na instalaci a otestování, reálný odhad zprovoznění bude cca 5 týdnů. Termíny nyní závisí na dodavateli HW.

  Doufám, že toto vysvětlení alespoň částečně zodpovídá vaši připomínku.
 • 10. 11. 2006 14:18

  Honza (neregistrovaný)
  Alzasoft má ve své prodejně (Praha) terminály, které načítají stránky toho jejich eshopu opravdu pomalu, dost špatné vysvědčení pro firmu, která se zabývá prodejem HW. Stránka se načítá až 10 vteřin. Explorer 6.0 (teda na tom terminálu, kde jsem hledal jsem FF/Operu neviděl) taky moc nepotěší, když se snažím porovnat 10 produktů :(
 • 29. 12. 2006 19:47

  ** (neregistrovaný)
  > teda na tom terminálu, kde jsem hledal jsem FF/Operu neviděl) taky moc nepotěší, když se snažím porovnat 10 produktů :(

  ale o tom to je :) ne? potrebuji prodavat a ne aby jim tam lidi cumeli a vybirali to nejlacinsi a klikaly na vsechno mozny... 100 zobrazeni na jednu koupenou vec, tak proto ti to chteji patricne otravit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.