Hlavní navigace

CyanogenMod bude vycházet každé čtyři týdny

5. 5. 2014

Sdílet

Na blogu androidí distribuce CyanogenMod byla oznámena jedna, spíše upřesňující, změna týkající se vydávání nových verzí. CyanogenMod už nebude vycházet ve stabilních verzích, ale zhruba každé čtyři týdny v měsíčních aktualizacích označených M. Ty se objevovaly i dosud, ovšem uživatelé je považovali spíše za betaverzi, což se autoři snaží změnit. M verze jsou podle nich vhodné pro běžné použití a nic lepšího už k dispozici nebude.

Cílem je dokonce postupně snížit cyklus vydávání nových verzí až na dva týdny, ale zda to bude možné ukáže až praxe. „Při organizaci do stabilní a noční větve jste buď museli měsíce čekat na opravu, nebo přejít na noční sestavení. Když se objevily chyby jako Master Key nebo Heartbleed, dosavadní praxe pro vás všechny představovala nepřijatelná rizika,“ vysvětluje komunitní manažer Abhisek Devkota.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 5. 2014 13:14

  Withy14 (neregistrovaný)

  Ty čtyří týdny to bude snad zvladatelné, ale dva nebo dokonce týden to už asi ne. Stačí se mrknout na MIUI. To se vydává kadý týden a přesto, že se v něm občas něco opraví, tak se taky něco i občas pos***. Dokonce se mi stalo, že mi nefungovalo volání (musel jsem downgrade, factory reset, clear data a Dalvik, a až pak upgrade).

 • 6. 5. 2014 9:37

  mc (neregistrovaný)

  Problém je, že chyby typu Master Key a Heartbleed by měly být opravovány stylem, že bude aktualizována jen konkrétní postižená část systému. Flashování celé ROM mi v tomto případě nepřipadá ideální.

  Mám také obavu (ovšem nyní nesleduji, takže to nevím přesně), že sestavení M se netýkají jen oprav systému, ale přináší i další novinky a také asi občas dochází k zavlečením nových chyb. Tedy nejde o pomaloučké našlapování soustředěné jen na opravy chyb.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.