Hlavní navigace

CyanogenMod chce za sedm milionů dolarů vytvořit lepší Android

19. 9. 2013

Sdílet

Projekt CyanogenMod oznámil, že získal investici sedm milionů dolarů od společnosti Benchmark Capital and Redpoint Ventures. Peníze budou využity k vytvoření lepšího Androidu, který se pak bude šířit mezi běžné uživatele. Plány jsou velmi smělé.

V současné době CyanogenMod funguje jako alternativní ROM, kterou si podle dostupných statistik nainstalovalo nejméně osm milionů uživatelů na některé z více než stovky podporovaných zařízení. Taková instalace ale obvykle vyžaduje odemčení bootloaderu, získání práv roota a další netriviální kroky. To by se mělo v budoucnu změnit.

Na nové verzi už pracuje 17 najatých vývojářů a v „následujících týdnech“ bychom se měli dočkat nového instalátoru, který bude běžně dostupný v Google Play a za uživatele provede všechny potřebné kroky. Instalace by tak měla být stejně snadná, jako instalace jakékoliv hry.

Takovou bootovací obrazovku si bude moci pořídit každý

Otázkou zůstává, jak to bude s Google Apps. Balík totiž není součástí open-source Androidu a Google jej dodává jen do certifikovaných zařízení. Jeho součástí je přitom řada zásadních aplikací jako Mapy či obchod Google Play. Bez něj je Android pro řadu uživatelů prakticky nepoužitelný. Na rozřešení si budeme muset pár týdnů počkat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.