Hlavní navigace

CZ.NIC chce zavedením DNSSEC povzbudit trh

1. 10. 2008

Sdílet

Systém doménových jmen (DNS) vznikl v době, kdy bylo k internetu připojeno malé množství uzlů a jejich provozovatelé se vzájemně znali. Tím, jak internet rostl co do počtu připojených lidí a počítačů, bylo nutné začít řešit otázku bezpečnosti. Proč by měl být řešením zrovna DNSSEC, z jakého důvodu nezavedl CZ.NIC hned NSEC3? Jak probíhalo podepisování domény .CZ a co si od toho CZ.NIC slibuje? Na to odpovídal Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení, serveru Lupa.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 10. 2008 20:30

    ppp (neregistrovaný)
    Tak si na nás zase něco vymysleli.
    Pro nás, kdo jsme dosud v prohlížeči neblokovali reklamu, ale jen flashe z důvodu vysoké otravnosti, spotřeby systémových prostředků a potenciální zvukovosti, je tu (staronová) novinka! Hejbací GIFy!
    Oni chtějí fakt nakonec k blokování dotlačit i ty "slušnější", kteří měli dosud pocit, že je "něco za něco". Ale čeho je moc, toho je časem příliš... A mrkací stránky jsou o zdraví... Zkoušeli ti, co to tam dávají, centimetr vedle toho mrkátka číst?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.