Hlavní navigace

CZ.NIC definitivně vypne otevřené resolvery (ODVR) ve čtvrtek 25. června

22. 6. 2020

Sdílet

DNS

V únoru letošního roku ohlásili technici sdružení CZ.NIC, že v březnu vypnou poslední část starých Otevřených DNSSEC validujících resolverů (ODVR). Z důvodu zavedení nouzového stavu ale tuto akci odložili. Nouzový stav skončil, a tak se sdružení CZ.NIC k vypnutí starých ODVR vrátilo; k jejich vypnutí dojde ve čtvrtek 25. června, v 9 hodin dopoledne.

Velice rád bych ještě jednou vyzval všechny, kteří dosud nezměnili nastavení svých systémů, aby tak učinili co nejdříve. Zkontrolujte si prosím, zda jako DNS resolver nevyužíváte IP adresy starého ODVR unicastu 217.31.204.130, 2001:1488:800:400::130, uvedl Zdeněk Brůna, technický ředitel sdružení CZ.NIC. Další informace včetně nástroje, který vám ukáže, jaký používáte na svém počítači resolver, najdete v článku na blogu sdružení.

Uživatelé by si měli překontrolovat nastavení DNS serverů, pokud mají podezření, že používají staré resolvery od CZ.NIC. Organizace pro ně připravila webový test.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.