Hlavní navigace

CZ.NIC hledá vhodné Wifi antény pro routery Turris

29. 10. 2013

Sdílet

Projekt Turris pomalu finišuje. Minulý týden jeho vývojáři oznámili úspěšné zprovoznění druhé várky prototypů, blíží se tedy i termín výroby prvních produkčních kusů. Aktuálně se ale vývojáři potýkají s drobnou komplikací. Tu dnes popsal na blogu CZ.NIC vedoucí projektového týmu Bedřich Košata. Dosud testované Wi-Fi antény se totiž neukazují jako zcela vyhovující, proto se realizátoři projektu rozhodli obrátit na veřejnost s dvěma prosbami o pomoc.

Bedřich Košata z Laboratoří CZ.NIC na blogu sdružení píše: „První prosba míří na případné výrobce nebo dodavatele antén, kteří by nám byli schopni nabídnout kvalitní antény odpovídající určeným parametrům. Druhá prosba je potom určená širší veřejnosti, zejména již předregistrovaným zájemcům o router Turris. Pomocí Google Drive jsme připravili krátkou anktetu ohledně plánovaného použití Wifi a budeme rádi, pokud nám jejím vyplněním pomůžete vybrat nejlepší řešení.“

Blogpost uzavírá popis špatné zkušenosti s jednou z vytipovaných Wi-Fi antén, která se přes deklarované vlastnosti ukázala nakonec jako zcela nevyhovující.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky