Hlavní navigace

CZ.NIC: pozor na Českou doménovou centrálu

25. 2. 2010

Sdílet

Správce české národní domény .CZ sdružení CZ.NIC v poslední době zaznamenává u vlastníků internetových domén množící se stížnosti na praktiky společnosti Česká doménová centrála. CZ.NIC před touto společností varuje a doporučuje v případě kontaktu okamžitě ukončit komunikaci. Podle zaznamenaných zkušeností se operátoři společnosti snaží kontaktovaného vmanipulovat do telefonického uzavření smlouvy.

Její obchodní aktivity spočívají v obvolávání menších firem, které mají zaregistrovanou některou z domén (většinou .CZ a/nebo .EU) a nabízejí jim registraci doménových ekvivalentů s koncovkami .com, .info, .biz apod. Na držitele domén přitom vyvíjí nátlak pomocí informace, že od jiného subjektu evidují objednávku na­bízených domén, například jako spekulativní nákup. Za registraci si Česká doménová centrála, která není akreditovaným registrátorem, na­víc účtuje až dvacetinásobek běžné ceny.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 2. 2010 13:04

    Petr (neregistrovaný)

    Kdyby se to tu neobjevilo až po 3/4 roce, tak jsem si ušetřil pár starostí :) Do firmy, o kterou se starám, volali taky, byl jsem zrovna na dovolené a oni mě vyplašeně naháněli. Já neměl páru o co jde (navíc když vám to vysvětlují laici svýma slovama), no naštěstí se mi podařilo je přesvědčit ať nic nedělají a po návratu zjistit o co jde.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.