Hlavní navigace

CZ.NIC představuje nástroje pro lepší komunikaci s úřady

9. 11. 2010

Sdílet

Vůbec první aplikace pro přístup do datových schránek z telefonů iPhone, preview ZFO Editoru a produkční verze desktopové aplikace DSGUI – tyto tři projekty byly detailně představeny na víkendové konferenci LinuxAlt v Brně.

Uvedené nástroje mají uživatelům usnadnit komunikaci s úřady z minoritních operačních systémů jako jsou Linux nebo MacOS X. Aplikace dsgui for iPhone, ZFO Editor a DSGUI vznikly v Laboratořích CZ.NIC, výzkumném a vývojovém centru správce české národní domény .CZ.

„Jedinečná aplikace dsgui for iPhone umožňuje nastavit na tomto zařízení přístupové údaje pro více datových schránek a následně stahovat a číst příchozí i odchozí datové zprávy. Uživatel se tak může k novým datovým zprávám dostat bezprostředně po doručení, přímo z prostředí svého telefonu,“ uvedl Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC odpovědný za vývoj všech tří aplikací. „V případě ZFO editoru jsme vydali preview dovolující vyplňovat velkou část dostupných ZFO formulářů. Jedná se o první takový software, který funguje nativně na unixových platformách jako je Linux, výhledově počítáme i s podporou Mac OS X.“

(Zprávu zaslal: Vilém Sládek)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky