Hlavní navigace

CZ.NIC se přidává k organizacím, které podporují jmenování Jiřího Peterky do Rady ČTÚ

26. 5. 2015

Sdílet

V Radě Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) se v dubnu uvolnilo jedno volné místo poté, co vypršel mandát někdejšímu předsedovi Rady Pavlu Dvořákovi. 

Přestože ministerstvo průmyslu a obchodu zatím vládě nepředložilo kandidáta na nového radního, jsou podle ČTK ve hře dvě jména – náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová a publicista, odborník na oblast telekomunikací a vysokoškolský pedagog Jiří Peterka.

NIX.CZ zaslal členům Vlády České republiky otevřený dopis 21. 5. 2015, v němž zástupci neutrálního peeringového uzlu pro Českou republiku vyjadřují otevřenou podporu kandidatury RNDr. Ing. Jiřího Peterky na člena Rady Českého telekomunikačního úřadu. Dnes se k podpoře přidal i CZ.NIC.

dopise členům Vlády České republiky zástupci CZ.NIC mimo jiné píší: „Na základě našich, v mnoha případech i osobních, zkušeností považujeme Jiřího Peterku nejen za osobu odborně fundovanou, což dokazuje ve svých článcích uveřejňovaných mj. na serveru Lupa.cz, ale rovněž osobu s vysokým morálním kreditem, která se nebojí postavit na stranu spotřebitelů a hájit jejich zájmy proti operátorům a jejich mnohdy složitým smluvním podmínkám. Jsme přesvědčeni, že svými detailními znalostmi telekomunikací, schopností zasazovat věci do širších souvislostí i bravurní argumentací, by Jiří Peterka velmi dobře doplnil profil současných členů Rady a dále posílil její kredibilitu a nezávislost, tj. roli, kterou má tento orgán ze zákona plnit.“

(Zdroj: CZ.NIC)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.