Hlavní navigace

CZ.NIC spouští veřejný Teredo server pro přístup k IPv6

4. 5. 2011

Sdílet

Organizace CZ.NIC spustila český server pro přístup k IPv6 internetu skrze protokol Teredo. Ten je velmi rozšířený díky své naprosté jednoduchosti. V Linuxu například stačí nainstalovat jeden balík a máte IPv6. CZ.NIC už v loňském roce spustil vlastní relay server pro technologii 6to4 (článek o 6to4). Uživatelé tak mají přímo v Česku už dvě technologie, které mohou pro přechod na IPv6 použít.

Pro českého uživatele byly obě technologie dlouhou dobu nepřijatelné už z toho důvodu, že nejbližší překladové servery ležely v Německu nebo ve Francii. V průběhu loňského roku sdružení CZ.NIC spustilo v rámci propagace IPv6 první český překladový server (relay) pro technologii 6to4. Nyní se naše sdružení rozhodlo navázat na tento počin a spustilo servery zlepšující podporu i technologie Teredo, píše v oznámení technický ředitel CZ.NIC Jaromír Talíř.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 8. 2011 14:17

    GeBu

    Pánové, nevíte, jestli je možné to použít ke vzdálenému přístupu na PC, které jsou za NATem?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.