Hlavní navigace

CZJUG o aplikačních platformách

26. 6. 2007

Sdílet

Ve světě Javy spolu soupeří dvě Rich Client Platfory. Na SWT postavené řešení Eclipse RPC, propagované IBM a na standardnější Swing užívající NetBeans RPC prosazované Sunem. Dva řečníci – Jaroslav Tulach a Lukáš Bartoň- představí obě možnosti a prodiskutují rozdíly.

Novinkou na setkáních CZ JUGu je občerstvení – návštěvníci se mohou těšit na pizzu a pití. Výjimečné je tentokrát i místo konání – ČVUT v Dejvicích, Technická 2 – posluchárna 135 (první patro). Nezměněný ale zůstává začátek v 18:00. Podrobnosti o akci jsou na stránkách CZ JUGu.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 6. 2007 9:56

  Karel Barel (neregistrovaný)
  Jo, az na to, ze ani jedno neumi treba to, co devexpress.com nebo infragistics.com pro .NET
 • 26. 6. 2007 10:10

  noodles (neregistrovaný)
  Jo, u GUI je opravdu velmi dulezite co "umi", .NET jiste "umi" spoustu ruznych tlacitek (barevne animovana, strakata, ...) ktere Java neumi (?). Jenze koho to zajima kdyz .NET nesplnuje zakladny pozadavek na prenositelnost? Napriklad ja jsem spokojeny s Javou a .NET neresim ze 2 duvodu: a) .NET neni multiplatformni (vzhledem k tomu ze vyvijim Enterprise aplikace, Mono neni zadna alternativa, je to detska hra a to nemluvim o "patentove bombe" ktera v nem je). b) Java vcetne vsech vyvojovych prostredku (a aplikacniho serveru) je open source - tedy volne k dispozici. MonoDevelop je oproti Eclipse zase jen detska hra. Az .NET (nebo jiny framework) splni oba body pak se muzeme bavit o tom kdo co umi nebo neumi.
 • 26. 6. 2007 10:54

  čtenář (neregistrovaný)
  Ehm, zrovna na titulní stránce infragistics.com vidím Java Swing/JFC - UI Components and Tools... Totiž Swing nebo SWT jsou jen základ (asi jako Windows.Forms), lze najít spoustu vylepšení nebo uživatelských prvků tak jako Javu, tak pro .NET.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky