Hlavní navigace

Další akce proti radnímu ČTÚ, tentokrát je cílem Ondřej Malý

7. 11. 2013

Sdílet

Před třemi dny se obecně prospěšná společnost Acta non verba (ANV) opřela do Ondřeje Filipa, který je zároveň radním ČTÚ a ředitelem sdružení CZ.NIC. ANV obvinila Filipa ze střetu zájmů a vyzvala ho k opuštění ředitelského křesla.

Nyní je tu další akce směřovaná proti radnímu ČTÚ, ale tentokrát je vedena jinak. „Anonymní zdroj“ do médií vypustil informaci o tom, že radní Ondřej Malý nemá zákonné předpoklady pětileté praxe. ČTÚ přitom jakékoliv pochybení odmítá.

Radní Ondřej Malý byl do funkce člena Rady ČTÚ jmenován vládou, která před jmenováním posoudila jeho životopis. Neexistuje důvodná pochybnost, že by zde byla překážka pro výkon funkce. Do funkce člena Rady ČTÚ byli oba pánové uvedeni zákonným způsobem a splňují všechny podmínky pro její výkon, uvedl Martin Drtina, tiskový mluvčí ČTÚ.

Celou situaci rozebírá Martin Vyleťal na Lupa.cz a připomíná, že oba pánové v ČTÚ trvají na síťové neutralitě a neomezování uživatelů v přístupu k informacím. Obě obvinění přichází v době, kdy vrcholí aukce kmitočtů pro nového mobilního operátora a ČTÚ zároveň kontroluje získávání a nakládání s osobními údaji u mobilních operátorů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.