Hlavní navigace

Další LTS vydání Ubuntu bude 10.04

15. 5. 2008

Sdílet

Nové Ubuntu vyšlo teprve před pár dny a Mark Shuttleworth už má plány na další dva roky. Aktuální verze 8.04 má přídomek LTS, to znamená, že bude podporovaná tři roky na desktopech a pět let na serverech. Shuttleworth na svém blogu zveřejnil datum vydání další LTS verze: duben 2010. Existuje prý jediná věc, která by dokázala s tímto datem pohnout. Pokud by alespoň dva velcí hráči ze skupiny Red Hat, Novell a Debian byli ochotni dohodnout se na společném časovém harmonogramu vydávání velkých verzí svých systémů. Vývojáři by pak mohli lépe spolupracovat a využívat výhod čerstvých verzí nejdůležitějších balíčků. Zasednou spolu vývojáři k jednacímu stolu?

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2008 11:42

  miro (neregistrovaný)
  Nevím, nevím, přijde mi to spíš jako téma pro marketingové ředitele než pro vývojáře.
 • 15. 5. 2008 14:10

  Ondřej Surý
  Já nemám pocit, že vývojáři nepotřebují mít jistotu, jaké knihovny v systému budou a jak dlouho bude konkrétní systém podporován včetně plánů na přechod na novější verzi. U některých věcí je dobré dopředu vědět, jak dlouho budu muset systém udržovat a kdy se mám začít připravovat na přechod na novou verzi.
 • 15. 5. 2008 17:21

  mmartin (neregistrovaný)
  Navíc bych řekl, že vzhledem k tomu, že open source programátor se musí kolikrát rovanat také vedoucí projektu, analytik, time manažer a helpdesk. Tak proč se nestarat také o to co mu zjednoduší práci.

  Jedno bez druhého nelze a kdo to dnes neumí, nevytvoří nic co by stálo za řeč. Co naplat, když je někdo výborný programátor a pak neumí své myšlenky či nápady "prodat" (rozuměj zaujmout natolik aby si jich někdo všimnul) či dotáhnout do konce.

  Jakákoliv iniciativa v tomto směru je pak vítanou pomocí.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.