Hlavní navigace

Další služba Kima Dotcoma - MegaNet

19. 2. 2015

Sdílet

Kim Dotcom, zakladatel serveru pro sdílení souborů Megaupload a šifrovaného úložiště Mega, se pustil do dalšího projektu, jehož cílem je vytvořit šifrovaný prostor nepodléhající žádným cenzurám ani vládám.

Tato šifrovaná, decentralizovaná síť bude místo IP adres využívat bitcoinové blockchainy, jež se používají při bitcoinových transakcích. Většina provozu MegaNetu by měla běžet přes milióny mobilních telefonů. „Blockchainy budou hrát podstatnou roli a životnost baterie smartphonů nebude problém vzhledem k tomu, že síť poběží na miliónech z nich,“ píše Dotcom na twitteru.

„Byli byste překvapeni, kolik přenosové a úložné kapacity mají mobily v neaktivním stavu,“ píše Dotcom a k tomu dodává, že MegaNet transformuje tyto nevyužité kapacity telefonů do nové sítě.

Zatím se sice jedná jen o tweety, ale v minulosti Kim Dotcom již několikrát ukázal, že své myšlenky umí realizovat. Na druhou stranu podobné sítě již existují, například ZeroNet.

(Zdroj: The Hacker News)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.