Hlavní navigace

Další společností v bezpečnostním projektu FENIX je T-Mobile

12. 9. 2017

Sdílet

Další významnou organizací, která rozšířila řady projektu FENIX, se včera stala společnost T-Mobile Czech Republic. Bezpečnostní projekt FENIX, který vznikl na půdě sdružení NIX.CZ a jehož cílem je umožnit v případě DoS útoku dostupnost internetových služeb v rámci subjektů zapojených do této aktivity, má nyní již 18 členů.

Dalšími organizacemi zapojenými do projektu jsou sdružení CZ.NIC a CESNET nebo společnosti Seznam.cz, CETIN či ČD – Telematika.„Jsme rádi, že se skupina společností, pro které je bezpečnost internetových služeb a jejich dostupnost v jakékoliv situaci, rozrostla o dalšího významného člena,“ říká v tiskové zprávě společnosti T-Mobile ředitel sdružení NIX.CZ, Martin Semrád.

„Společnost T-Mobile je provozovatelem pevných i mobilních služeb, které využívá velká část českých internetových uživatelů. Díky zapojení do projektu FENIX pokryje společnost T-Mobile významný podíl internetové populace v České republice, pro který bude v případě masivních útoků Internet stále dostupný.“Projekt FENIX řídí sami jeho členové, kteří mají naprostou autonomii v tom, jak se rozhodují.

Projekt je určen společnostem, které poskytují připojení významným službám a potřebují zabezpečit jejich provoz i v těch nejkritičtějších situacích. Jedná se o souhrn organizačních a technických pravidel, která společně vedou k posílení síťové bezpečnosti. Cílem projektu je vytipovávat zásadní témata kybernetické bezpečnosti a nastavovat bezpečnostní standardy pro zbytek trhu.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?