Hlavní navigace

Další tři stanice pražského metra pokryty signálem, zbývá jich už jen 15

1. 6. 2021

Sdílet

Metro červen 2021 Autor: Dopravní podnik hlavního města Prahy, a.s.

Od pondělí 31. května 2021 mohou signál sítí LTE a 5G využívat cestující v dalších třech stanicích a přilehlých tunelech pražského metra: Zličín, Stodůlky a Jinonice (linka B). Mobilní sítí pokryto už 46 z celkem 61 stanic pražského metra. Do konce roku zbývá signál zavést do 15 stanic.

Dopravní podnik ve spolupráci s konsorciem mobilních operátorů a společnosti CETIN pracuje na pokrytí tunelů metra od roku 2018. Veškeré práce na výstavbě LTE sítě probíhají pouze během pravidelných nočních výluk metra, které trvají přibližně tři hodiny. Instalace nicméně neprobíhají každou noc, přednost před nimi mají rekonstrukce, opravy stanic či tunelů, popisuje konsorcium.

Rychlost osazování tunelu metra sítí LTE záleží na jeho délce. Nejkratší úsek mezi Muzeem a Hlavním nádraží měří 425 metrů a naopak nejdelší s délkou 2 748 metrů spojuje Nádraží Holešovice a Kobylisy. Na instalacích se v přepravní výluce podílí až 70 techniků. Na výstavbu LTE sítě v jedné stanici je potřeba minimálně 50 hodin, pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech zabere přibližně dva měsíce. Podívejte se na reportáž z jedné noční instalace:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.