Hlavní navigace

Další útok na automobily. Tentokrát za využití SMS

13. 8. 2015

Sdílet

Před několika týdny informovala britská společnost NCC Group o zranitelnosti moderních automobilů, kterou je možné zneužít za pomoci vysílání digitálního rádia standardu DAB. Díky chybě se mohou útočníci dostat do zábavního systému a dotlačit tam kód. Z tohoto systému jsou zpravidla dostupné i důležité systémy automobilu, včetně systému pro automatické brzdění.

Že se nejedná o ojedinělý incident předvedli specialisté z Kalifornské univerzity v San Diegu na konferenci Usenix. Zde demonstrovali útok na automobilový diagnostický systém CAN skrze GSM modul a běžné zprávy SMS. Textové zprávy obsahovaly příkazy pro automobil. Díky tomu ovládali funkce od zapnutí stěračů až po vypnutí brzd. Celý postup ukázali na Chevroletu Corvette.

Napojení sběrnice na GSM síť je provedeno za pomoci donglu připojeného do přístrojové desky automobilu. Toho využívají pojišťovny a další společnosti pro monitorování vozidla, jeho polohy a rychlosti.

(Zdroj: Wired)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.