Hlavní navigace

Datovka je na Flathubu, vyžadovala několik oprav

23. 10. 2018

Sdílet

Datovka CZ.NIC Autor: CZ.NIC

Jiří Eischmann na svém blogu popisuje, jak dostal aplikaci Datovka do Flatpaku. Základ manifestu pro flatpak Datovky jsem napsal na LinuxDays během našeho workshopu na vytváření flatpaků. Má relativně málo závislostí, píše na svém blogu. Napsat manifest, aby se aplikace sestavila a spustila, byla otázka asi půl hodiny. Ta skutečná zábava přichází v momentě, kdy chcete, aby aplikace ve Flatpaku běžela dobře, aby vše fungovalo, aby neměla otevřený přístup do hosta.

Bylo potřeba dořešit například problémy s použitím absolutních cest v kódu aplikace. Nakonec to vyřešilo několik patchů a bylo možné plně funkční Datovku nahrát na Flatpak. Bohužel se o správu balíčku nechtějí starat samotní vývojáři Datovky. Přes jeden svůj kontakt v CZ.NICu jsem vývojáře oslovil, jestli by Datovku ve Flathubu nechtěli převzít. Zájem nebyl. Navíc mě požádali, abych do popisu přidal, že flatpak není spravovaný jimi. Nutno dodat, že vývojáři připravují klasické balíčky pro Fedoru, Debian a Ubuntu a testují na Linux Mintu a Gentoo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.