Hlavní navigace

DDoS útok neustal, ale změnil charakter (aktualizováno)

29. 11. 2013

Sdílet

Včera se objevil další masivní DDoS útok přicházející ze sítě RETN. Ta ovšem pravděpodobně není jeho zdrojem, ale slouží jako tranzitní síť. Útok končil v síti společnosti Active 24, která provozuje vlastní CSIRT tým. V naší síti jsme útok zaznamenali ve středu cca od 18:45 do 22 hod a pak znovu ve čtvrtek ráno cca od 9 do 11:15. Útok mířil na jednu konkrétní IP adresu našeho hostingu, kterou sdílí stovky zákazníků, tedy není jasné, kdo byl jeho cílem, říká Tomáš Hála z Active 24.

Podle Hály dnes útok pokračuje, ale jeho charakter se výrazně změnil. Útok neustal, ale změnil se na jiný typ, který probíhá přes HTTP a není tak intenzivní. Byla přijata adekvátní protiopatření a naše služby momentálně nijak neomezuje. V tuto chvíli už také známe web, na který útok cílí, ale prozatím tuto informaci nezveřejňujeme – nejprve věc řešíme přímo s naším zákazníkem.

Aktualizováno: Podle nejnovějšího vyjádření Active 24 už ustal i druhý, méně intenzivní útok.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.