Hlavní navigace

DDoS za pár dolarů, nová služba využívá botnet Bushido

29. 10. 2018

Sdílet

DDoS attack

Výzkumníci z FortiGuard Labs varují před novou službou nabízející DDoS útoky. Jmenuje se 0×-booter a doslova za pár dolarů nabízí útoky o velké síle. První reklamy se na Facebooku objevily 17. října a služba v nich nabízí toky až 500 Gbps získané díky 20 000 počítačům zapojených v botnetu Bushido.

Provozovatel nabízí několik typů útoků, především ale na transportní či aplikační vrstvě. Ceny se pohybují mezi 20 a 150 dolary a jsou závislé na různých parametrech jako počet útoků, doba trvání a úroveň uživatelské podpory pro objednatele. Službu provozuje známá skupina ZullSec a podle dostupných informací už služba vyřídila na 300 objednávek.

Použitý botnet Bushido je modifikací známého Mirai, ale zaměřuje se přímo na DDoS útoky. Většina kódu je sdílená a jen část byla vývojáři modifikovaná pro nový účel. Odborníci varují především před tím, že botnet je velmi snadno použitelný a útok si může kdokoliv objednat pomocí několika kliknutí. Nepotřebuje k tomu mít žádné znalosti, stačí mu pár dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.