Hlavní navigace

Debian přejde na eglibc

7. 5. 2009

Sdílet

Některé vztahy mezi tzv. upstreamem a dalšími vývojáři nejsou ideální. Rozpory se řeší dlouho a ve výsledku tím trpí především uživatelé. Podobný osud potkal také glibc v Debianu, které bude nahrazeno eglibc. To je kompatibilní s glibc, ale vývoj se zaměřoval hlavně embedded zařízení. I přes to, že eglibc má několik zajímavých vylepšení oproti svému staršímu bratříčkovi, tak hlavní motivace pro změnu byla kvůli přístupu Ulricha Dreppera, který se o glibc stará. Situaci nejlépe vysvětlí hned první příspěvek v diskusi pod odkazovanou novinkou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 5. 2009 17:22

    Clock (neregistrovaný)
    Ulrich Drepper na report ze jeho implementace porusuje RFC odpovi "Stop reopening the bug." :) Ja bych rek, ze idiot neni (kdyby mel nizke IQ, asi by glibc programovat neni), ale arogantni bude urcite :) A socialni schopnosti ma podle me taky kolem bodu nula.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.