Hlavní navigace

Debian se chystá nasadit upstart

7. 9. 2009

Sdílet

Podle vývojářů Debianu se linuxové jádro za poslední roky posunulo hodně dopředu. Linux už nestopne všechny běžící procesy při detekování hardwaru a vůbec celý start systém je mnohem progresivnější. Paralelní startování služeb je dnes mnohem efektivnější než tomu bylo dřív a proto vývojáři Debianu v nové verzi použijí Upstart. Více o Upstartu se dozvíte na jeho domovské stránce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2009 18:45

  Harvie .cz

  Ted sem si vsimnul, ze linux dela spoustu kravin pri „rozmrzani“ z hibernace na disk. Proc potrebuju detekovat veci, ktery uz sou jednou ulozeny v obrazu pameti na disku? A k cemu potrebuju natahovat VGA ovladace, kdyz po rozmrznuti se rezim prepne este jednou? atd…

 • 9. 9. 2009 9:01

  mmartin (neregistrovaný)

  Asi se vám nestalo že jste notebook v dokine napichaneho tisici domacimi periferiemi (tiskarny, monitory, scanery, foťáky, kamery, usb disky …) uspal a probudil nekde zcela jinde, napřiklad ve vlaku, bez tohoto všeho :-).

  Chtěl bych vidět v jakém stavu by se bez této detekce probral :-).

 • 28. 3. 2010 18:06

  JiX (neregistrovaný)

  Kernel panic by z toho asi nebyl, ale …

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.