Hlavní navigace

Debian začal zmrazovat připravovanou verzi Bullseye

14. 1. 2021

Sdílet

Debian Bullseye

Vývojáři Debianu oznámili zahájení zmrazování připravovaného jedenáctého vydáníkódovým jménem Bullseye. V první fázi jde o takzvaný soft freeze. Zastavuje se přesun změn z vývojové větve unstable a již probíhající změny postupně doběhnou. Vývojáři už do unstable nebudou nahrávat významné změny, budou je posílat do větve experimental.

Další postup se bude řídit zveřejněným plánem mrazení. V březnu by měl přijít hard freeze, kdy už některé balíčky budou pro přechod vyžadovat manuální zásah, ještě později pak dojde k úplnému zastavení automatických přechodů. Bullseye bude připraven pro architektury amd64, arm64, armel, armhf, i386, mips64el, mipsel, ppc64el a s390×. Proti současnému vydání tedy zmizí mips.

Projekt má prý málo správců portů, ale nemá smysl je shánět teď na konci cyklu. Projekt po nich bude volat, až bude vydání Bullseye venku a začne se připravovat verze Bookworm. Jedním z diskutovaných portů je i386, ale vývojáři se ho nechtějí vzdát. Snaha o jeho udržení se zřejmě neobejde bez změn ve vývojovém procesu, ale to musí být ještě prodiskutováno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.