Hlavní navigace

Dell představil dva nové cloud servery s Ubuntu

3. 2. 2011

Sdílet

Společnost Dell představila dva nové cloud servery postavené na Ubuntu Enterprise Cloud edici. Servery PowerEdge C2100 a C6100 jsou podle Dellu určeny firmám, které vyvíjejí aplikace pro cloud od Amazonu. Vývojáři tak mohou získat testovací prostředí, na kterém je možné aplikace ladit předtím než jsou nahrány do velkého cloudu. Je to vůbec poprvé, kdy Dell nasadil Ubuntu na svých serverech. Doposud firma používala na některých počítačích jen desktopovou verzi Ubuntu. Společnost Canonical nabízí k těmto serverům také svou podporu, která zákazníky bude stát 1175 dolarů za rok na jeden server.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 2. 2011 22:51

    beginner (neregistrovaný)

    hardware se v dnesni dobe prodavat neoplaci. software ma "zadara" a ejhle support 2x1000$ za rok. tam zacinaji podle modelu RedHatu cmuchat borci i od Canonicalu... No holt budoucnost penez je v oblacich, zacina sa koncit era klasickych workstations...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.