Hlavní navigace

Dell zavírá jeden ze svých výrobních závodů

9. 10. 2009

Sdílet

Dell zavírá jeden ze svých výrobních závodů v Severní Karolíně. Bude tak zrušeno přibližně 905 pracovních míst a o práci přijde skoro 600 lidí. K uzavření má dojít ve dvou fázích v průběhu listopadu a ledna.

Dell již v minulosti ohlásil propouštění v této lokalitě, ale o uzavření celé továrny nepadlo ani slovo. Společnost v roce 2007 oznámila snižování stavu zaměstnanců o deset procent, ale v loňském roce oznámila, že dopad bude ještě větší.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 10. 2009 16:46

  Jarda_P

  Ze by zase outsourcing do nejakeho koncentraku v Cine, aby se snizily naklady? Pak se vsichni divi, ze nikdo nic nekupuje, protoze jsou vsichni nezamesntani a nemaji penize. Coz si zada snizeni cen a je tedy nutno zase outsourcovat, protoze bez snizeni nakladu se ceny nesnizi.

 • 11. 10. 2009 19:10

  majkro (neregistrovaný)

  Je nova fabrika v Polsku a urcite si jeste nechali neco v Irsku (netusim kde vsude maji), treba jim staci :) Ta v Polsku funguje mozna rok nebo jak dlouho.

 • 12. 10. 2009 10:51

  Karel (neregistrovaný)

  Je třeba rozlišovat komponenty a montáž. Komponenty skutečně Dell a podobní nakupují hlavně v Číně, protože oni to umí levně a v přijatelné kvalitně. Samotnou montáž ale provádí nadnárodní SCM firmy jako je RR Donnelley, Inventec, Foxconn atd. a to v místě, které je „logisticky výhodné“ (ono ten počítač by vám smontovali v Číně levněji, ale kdo by platil dopravu tak velké krávy třebas do Německa?) Jak uvádí kolega předemnou, konkrétně Dell nechává montovat své počítače pro Evropu v Polsku, v Lodži. A montuje je tam pro něj RR Donnelley, což je americká firma, byť má pobočky po celém světě včetně Číny a České Republiky.

 • 15. 10. 2009 14:21

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Dnes už se vozí výrobky z Číny v klimatizovaných vlacích přes Mongolsko, Rusko, Bělorusko, Polsko. Cesta trvá 18 dní, což je polovina proti námořní přepravě. Ovšem pro stavbu počítačů na zakázku je to asi pořád moc. Po objednávce totiž musíte stroj postavit, poté odvézt, proclít, a ještě dopravit k zákazníkovi. Z 18 dnů máte čtyři týdny, a tak dlouho evropský zákazník na svůj počítač Dell čekat nebude. Takže se sem dovezou komponenty, a z nich se staví počítače lokálně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky