Hlavní navigace

Dial Telecom mění název na Quantcom, zaměří se na velkoobchodní a firemní služby

6. 1. 2022

Sdílet

Quantcom Autor: Quantcom

Společnost Dial Telecom změnil svůj název na Quantcom a nadále se bude specializovat výhradně na služby pro firmy a velkoobchodní partnery. Nabídku pro koncové zákazníky převezme nově odštěpená společnost Pe3ny, kterou dříve Dial Telecom koupil.

Quantcom provozuje optickou síť o celkové délce 4700 km. Součástí této infrastruktury je středoevropská páteřní síť napříč celou Českou republikou, propojující Polsko, Slovensko, Maďarsko, Německo a Rakousko. Naše síť je vlastně taková infrastrukturní řeka, přes kterou do České republiky přicházejí se svými službami naši zahraniční partneři, například největší internetové a technologické firmy světa, říká Tomáš Strašák, člen představenstva a obchodní ředitel.

Dial Telecom založila v Praze v roce 2000 skupina manažerů z někdejší telekomunikační společnosti Globix. Původně byla firma zaměřena hlavně na obchodování s hlasovými službami. Postupem let se z ní stala skupina, budující vlastní optickou infrastrukturu, zaměřená na datové služby a internet pro firmy. V současnosti má více než deset tisíc zákazníků a 150 zaměstnanců.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2022 12:22

    mark42

    hrozne logo :) Na prvy pohlad kluc, ktory toci stvorcovu maticu ale je prilis velky, takze ju neotoci. Na druhy pohlad opticke vlakno, ktore bohviepreco svieti do stvorca. Na treti pohlad stvorec, ktory ma okruhly tien.. Co dobre mal dizajner? :D

    10. 1. 2022, 12:23 editováno autorem komentáře

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.