Hlavní navigace

Distribuce Antergos končí, stávající systémy přejdou na Arch Linux

22. 5. 2019

Sdílet

Antergos

Distribuce Antergos, která stavěla na Archu a snažila se zejména o pohodlnější instalaci, po sedmi letech končí. Protože většina software na strojích s Antergem pochází přímo z repozitářů Archu, bude migrace poměrně přímočará – Antergos vydá update, který odstraní existující závislosti na původních repozitářích a odinstaluje balíčky, které ztratily význam.

Zbývající balíčky, které jsou poskytovány Antergem, ale nejsou obsaženy v Archu, budou k dispozici v AURu. Dokumentace by měla zůstat k dispozici dostatečně dlouho, aby byl zajištěn dostatek času pro migrace na vanilkový Arch Linux.

O distribuci jsme psali v článku Distribuce Arch Linux based: Manjaro+KDE a Antergos . Podívejte se na to, jak systém vypadá:

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 5. 2019 11:37

  Petr Krčmář

  V oznámení odkazovaném ve zprávičce se píše, že vývoj v posledních měsících stagnoval a distribuce už stejně splnila svůj účel. Prakticky dojde ke sjednocení s Archem, převedou se balíčky i uživatelé a samostatná distribuce skončí.

 • 23. 5. 2019 11:48

  Ondra Satai Nekola

  Což je prima přístup.

  Antergos jsem měl jen na jediném stroji (chtěl jsem Arch a nutně jsem potřeboval rychlou instalci před odjezdem na konferenci...) a líbilo se mi, že to byl Arch + installer + něco málo. Když to srovnám s jinými deriváty Archu, které vše tlačí přes vlastní repa, vyhovovalo mi to mnohem více.

  Navíc jsou výhody tohohle přistupu vidět i na tom, jak snadno se dá distro ukončit s minimem následků pro uživatele.