Hlavní navigace

Distribuce CrunchBang končí. Podle autora stačí Debian

6. 2. 2015

Sdílet

Philip Newborough oznámil, že končí s vývojem distribuce CrunchBang, kterou v roce 2008 založil. CrunchBang patřil mezi poměrně originální a ceněné distribuce, neboť dával k dispozici stabilní Debian se správcem oken Openbox, tedy relativně obtížně zvládnutelné technologie, téměř každému. Na poslední verzi, která vyšla na jaře 2013, jsme se podívali i v recenzi.

Podle autora se linuxový svět za ta léta změnil a CrunchBang už tak nějak není třeba. „Upřímně si myslím, že dnes už (CrunchBang) nemá žádnou hodnotu. A přestože bych se ho i nadále mohl držet ze sentimentálních důvodů, nevěřím, že by to bylo v nejlepším zájmu uživatelů, kteří mohou těžit z používání čistého Debianu.“

U open source samozřejmě vždy existuje možnost, že se projektu někdo znovu ujme. Okruh přispěvatelů CrunchBangu je však poměrně úzký a zdaleka nejvíc práce dělal sám Newborough. A z jeho vyjádření nepřímo vyplývá, že pokračování vývoje či forknutí projektu moc nepodporuje. Tuto možnost v rozloučení vůbec nezmínil. Stránky projektu a komunitní fórum by měly zůstat dostupné i nadále.

(Zdroj: Reddit)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.