Hlavní navigace

Distribuce Fuduntu končí

18. 4. 2013

Sdílet

Podle oznámení na blogu distribuce Fuduntu se její vývojáři dohodli, že už dále nebudou pracovat na dalším vydání a distribuce skončí. Posledním vydáním je 2013.3, které bude podporované až do letošního září. Důvodem je odklon upstreamu od GNOME 2 a GTK2, na kterém je Fuduntu založené. Druhým důvodem je příklon linuxového světa k systemd, které vývojářům nevyhovuje. Vývoj se dostal do slepé uličky a pokud by měl dál pokračovat, rostla by náročnost na vývoj distribuce, na kterou projekt nemá kapacity.

Aktuálně je Fuduntu založeno na Fedoře, která jde vstříc jak systemd, tak GNOME 3 a proto se další plány vývojářů uchylují k úplně nové distribuci, která by sledovala podobné cíle, ale byla by založena na jiném systému než je Fedora. Další detaily budou známy příští týden, kdy se vývojáři setkají a proberou, jakým směrem dále půjdou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.