Hlavní navigace

DJI špehuje USA pomocí dronů, domnívá se americký úřad

5. 12. 2017

Sdílet

Vládní úřad U.S. Immigration and Customs Enforcement před časem vypracoval zprávu, která nyní byla zveřejněna. V ní vyjadřuje obavy, že drony společnosti DJI provádějí v USA špionáž pro čínskou vládu.

Má jít přitom o tajné používání dronů a mobilních aplikací DJI, a to ke shromažďování dat o kritické americké infrastruktuře, opatřeních atd. Nejde o věc podloženou důkazy, pouze o předpoklad, že se tak s nejvyšší pravděpodobností děje, a to na základě analýz důvěryhodných zdrojů zevnitř průmyslu bezpilotních dohledových systémů, konkrétně lidí s přístupem nejvyšší třídy.

Z hlediska aplikací má jít o DJI GO a SkyPixel. Ty mají využívat i identifikaci rozpoznáváním tváří a spolu s citlivými daty typu jmen, fotografií, videí, telefonních čísel a dalších počítačových identifikátorů toto vše automaticky odesílat na nespecifikovaná cloudová úložiště v Hong-Kongu a na Tchaj-wanu, kde k datům má pravděpodobný přístup čínská vláda.

Více podrobností v samotné zprávě, v tomto kontextu se pak sluší dodat, že americká armáda před časem ukončila používání produktů DJI, patrně jako důsledek těchto podezření. Dále pak jistý bezpečnostní analytik Kevin Finisterre tvrdí, že mu společnost DJI vyhrožuje v souvislosti s odhaleními bezpečnostních problémů v jejím systému. DJI kritiku odmítá jako ničím nepodložená tvrzení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.