Hlavní navigace

Dnes vyjde česká hra Factorio na Steamu

25. 2. 2016

Sdílet

Po čtyřech letech vývoje dnes ve 20 hodin vyjde hra Factorio od české firmy Wube Software na Steamu. Ve hře máte budovat továrny z jednoduchých součástí ve dvojrozměrném světě, které vyrábí čím dál složitější věci. Také máte za úkol továrny bránit před potvorami, které vás nemají rády.

Hru bylo možné v roce 2013 podpořit v crowdfundingové kampani na Indiegogo, kde se vybralo přes 21 tisíc eur. K dnešnímu dni prodali přes sto tisíc kusů alfa verze a dnes se začne prodávat early access verze pro Linux, Windows i OS X na Steamu za cenu 20 eur. Plná verze bude dostupná zřejmě v létě. Na stránce projektu lze alfa verzi pořídit za 15 eur (Transport Belt Repair Man) nebo za 35 eur (Mining Drill Operator), kdy bude vaše jméno uvedeno ve hře.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 2. 2016 10:24

  tomasfuk (neregistrovaný)

  Kdysi jsem hrál nějakou alfaverzi a od tý doby jsem na to zcela zapoměl. Zajímavá hra. Škoda jen, že v roce 2016 má hra tak archaickou grafiku a i když mají trailer ve 4K, v samotné hře je grafika dost "čtverečkovaná". To pochopitelně na hratelnosti neubírá, jsem schopný hrát i hry staršího data s ještě horší grafikou, ale u nové hry v roce 2016 bych očekával o trošku víc detailů.

 • 26. 2. 2016 10:25

  tomasfuk (neregistrovaný)

  Kam zmizelo G? Když dám zpět v prohlížeči, na rozepsaný příspěvek, tak tam G je...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.