Hlavní navigace

Dnes vyšlo Ubuntu 9.04

23. 4. 2009

Sdílet

Dnes oficiálně vyšlo Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope. Rozhodně si nenechte ujít náš dnešní článek, který popisuje, co všechno je nového. Stahovat můžete ze stránek projektu. Některé soubory, jako třeba torrenty, byly aktualizovány dnes kolem deváté, ale samotné ISO obrazy jsou až tři dny staré. Od RC verze se toho tudíž moc nezměnilo.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2009 9:04

  hearthcore (neregistrovaný)
  Na mém HP 2140 proběhne instalace v pořádku, po instalaci a následném rebootu vše zkončí chybou při bootování. To samé s kubuntu 9.04 - to se sice podařilo nainstalovat systémem upgrade ze starší verze kubuntu (8.10), nicméně je celý sytsém neuvěřitelně pomalý. Více než o polovinu oproti starší verzi s KDE 4.1 :o/ V ubuntu i v Kubuntu jede větráček na plné obrátky, kdežto ve Win XP se téměř netočí. Je jedno jestli jde o distro s Fluxem, XFCE apod.. správa napájení a komplet ACPI je vždycky u Linuxu trest :o/ a Ubuntu se tomuto nevyhlo ani letso. Ještě dodám, ten samý problém i u Netbook Remix
 • 24. 4. 2009 14:05

  TomBA (neregistrovaný)
  Whaw...
  Prvé Ubuntu (používam od 6.xx) s ktorým mi prebehla aktualizácia na IBM ThinkPad T41 kompletne a bez jediného problému. VŠETKO funguje.
  Predtým som musel nastavovať rôzne veci ako zvukovka, cisco aironet, acpi (S3,S5), pomalý štart (10 min).......
  Klobúk dole.
  Ďakujem