Hlavní navigace

Do App Store se i přes kontrolu dostal malware

21. 9. 2015

Sdílet

Společnost Apple oznámila, že v neděli odstranila několik stovek aplikací ze svého App Store. Ukázalo se totiž, že jsou napadeny malwarem XcodeGhost. Jde o první velký incident tohoto druhu a ani důsledná kontrola Apple nezaručuje uživatelům zcela bezpečné prostředí.

Podle dostupných informací ale byly možnosti malware velmi omezené a nedošlo k odcizení uživatelských dat. Škodlivý kód se do aplikací dostal bez vědomí jejich vývojářů, protože napadeno bylo už vývojářské prostředí Xcode, které je při vývoji aplikací používáno. Dokazuje to, že se vývojáři stávají čím dál častěji terčem útoků, protože přes ně vede cesta k uživatelům.

O podobné hrozbě se už ví delší dobu, linuxové distribuce se jí snaží bránit pomocí reprodukovatelné kompilace, která umožňuje ověřit, že výsledný binární balíček byl sestaven skutečně ze zveřejněných zdrojových kódů a nic do něj nebylo přidání ani vývojářem ani napadeným překladačem.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 9. 2015 22:40

  Ano (neregistrovaný)

  Feature, not a bug.

  Apple to jiste s fanousky mysli uprimne, nikdy by jim nezatajil, ze tam malware nahrava vedomne.

 • 22. 9. 2015 14:32

  Ondra Satai Nekola
  Zlatý podporovatel

  Dalsi plivnuti, pro ktere nemas jediny kousek opory mimo "odpovida memu svetonazoru"?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.