Hlavní navigace

Docker nabírá na popularitě, firmy se obávají složité integrace

21. 6. 2016

Sdílet

Tři nové zprávy potvrzují rostoucí trend v používání Dockeru. Zároveň ale vyjadřují obavy, že je Docker pro snadnou implementaci ve velkých firmách příliš komplexní. Dodavatel kontejnerových řešení ClusterHQ vydal vlastní studii, ve které tvrdí, že 79 % oslovených organizací používá kontejnery. Zajímavé je, že 76 % firem je používá v produkci, což znamená více než dvojnásobný nárůst proti loňskému roku.

Vlastní report vydala i společnost CloudFoundry, která tvrdí, že kontejnery používá 22 procent firem. Zajímavější ale je, že 45 % dotázaných se obává při začleňování do firemní infrastruktury přílišné komplexnosti Dockeru. Podle poloviny firem je nejzásadnějším úkolem správa kontejnerů. Celkem 42 % vidí oddělení aplikací jako hlavní výhodu použití kontejnerů.

Asi největší studii v této oblasti vydal Datadog, který se ptal 10 000 společností, které využívají jeho monitorovacích služeb. Mimo jiné se ptal, jaké aplikace v kontejnerech firmám běží. Asi 21 % z nich provozuje Docker Registry, 20 % v kontejneru pouští Nginx. Že Docker neběží jen v malých firmách ukazuje fakt, že Datadog monitoruje i nasazení na 500 a více serverech.

(Zdroj: eWeek)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.