Hlavní navigace

Dohoda ACTA byla vyjednána

18. 11. 2010

Sdílet

V úterý 16. listopadu byla vyjednána dohoda ACTA. Finální text nebyl zveřejněn, čeká se na legislativní kontrolu a nakonec bude 30. listopadu předán jednotlivým stranám jednání. Česká pirátská strana upozorňuje na několik bodů, kvůli kterým by se měla celá dohoda hodit do koše. Prvním bodem je způsob vyjednávání, ze kterého byla veřejnost absolutně vyloučena a obsah dohody byl k nahlédnutí jen díky neoficiálnímu úniku. Dále pak ACTA slučuje pojmy kopírování a padělání a otevírá prostor pro odpojování uživatelů od internetu. Celé vyjádření najdete na serveru ceskapiratskas­trana.cz. Pokud o dohodě ACTA slyšíte poprvé, podívejte se do Wikipedia, kde je vše důležité sepsáno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 11. 2010 12:13

    Izak (neregistrovaný)

    Jo jediny kdo se proti tomu postavi bude Klaus, ktery bude nzavan extremistou ... abytek lim bude lizat vylucovaci otvor, papat exkrementy a jeste u toho mlaskat ...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.