Hlavní navigace

Dokument o Edwardu Snowdenovi, Citizenfour, je k dispozici zdarma

6. 8. 2015

Sdílet

Známý whistleblower Edward Snowden, který odhalil masivní špehovací programy americké Národní bezpečností agentury, byl představen v dokumentárním filmu Citizenfour. Premiéru si odbyl 10. října 2014 na Newyorském filmovém festivalu. První diváci se nechali slyšet, že se jedná o velmi povedené dílo. „Je to statečný dokument, ale také skvělá práce od přední vypravěčky,“ prohlásil ředitel festivalu.

Autorka dokumentu Laura Poitras získala několik ocenění (včetně oskarové nominace) za svůj předchozí počin My Country, My Country, který dokumentoval život v Iráku během okupace americkými vojsky. Poitras zároveň patřila mezi trojici novinářů, jimž Snowden vůbec poprvé sdělil tajné informace, aby je rozšířili do světa. Představil se jim jako citizen four (občan čtyři) – odtud název filmu.

Nyní nemusíte kvůli shlédnutí Citizenfour chodit nutně do kina, ale můžete ho legálně a zdarma sledovat z pohodlí domova (HD, SD, stream).

(Zdroj: TheLoop)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.