Hlavní navigace

Dokument o škodlivosti pirátství

9. 12. 2011

Sdílet

Na webu Creative America se můžete podívat, jak může vypadat kampaň proti službám na sdílení obsahu na internetu. Do­kument Content Theft: The Big Picture je pak vyvrcholením celého snažení, kde je někdy až podivným způsobem ukazováno na možná ještě podivněji vylíčené škody způsobené sdílením obsahu na internetu. Stěžování si na nemožnost zablokovat neamerické IP adresy jsou tady jen špičkou ledovce. Ale pokud chcete obsahu pomoci, „bonzovací“ formulář najdete pod odkazem Take Action, kde vám je umožněno podělit se o svůj příběh.

A jak to bývá, je tu i druhá strana mince. Někteří říkají, že se studia produkující filmy, hudbu a obecně obsah nedokáží přizpůsobit potřebám trhu. To by mohlo znamenat, že i mezi lidmi, kteří jsou v dokumentu výše obecně zmíněni jako poškození, se najdou takoví, kteří mohou profitovat z toho, že si někdo stáhne jejich písničku přes jednu z „ošklivých“ služeb.

Patří mezi ně třeba P Diddy, Will.i.am, Alicia Keys, Kanye West, Snoop Dogg, Chris Brown, The Game, Mary J Blige , Kim Kardashian, Floyd Mayweather, Jamie Foxx a další, kteří společně nazpívali písničku Megaupload Mega Song.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?