Hlavní navigace

Doména .SK nasadí od března DNSSEC

Sdílet

Petr Krčmář 14. 1. 2019
SK-NIC logo

Správce domény .SK, společnost SK-NIC, a.s. oznámila, že na březen letošního roku připravuje nasazení DNSSEC. Při té příležitosti spustila také stránku věnovanou DNSSEC, která vysvětluje jeho vlastnosti a výhody.

Společnost ve své zprávě uvádí, že jí změnu umožnily nedávné investice do obměny systémů. V spolupráci so svojím strategickým partnerom, londýnskou skupinou CentralNic Group, pritom SK-NIC, a. s. na Slovensko prinesie najmodernejšiu verziu služby DNSSEC s využitím šifrovacieho algoritmu elyptických kriviek (Elliptic Curve Digital Signing Algorithm – ECDSA), uvádí oznámení. Britský CentralNic koupil správce slovenské domény v polovině roku 2017 za 26 milionů eur.

DNSSEC je standard, který umožňuje k běžným DNS záznamům přidat také hierarchicky uspořádané elektronické podpisy. Ty zaručují, že přenášené záznamy nejsou během přenosu pozměněny a jejich obsah je přesně takový, jaký si přeje držitel domény. Více informací naleznete v našem seriálu DNSSEC a bezpečné DNS. Pro doplnění: doména .CZ je podepsaná od roku 2008, kořenová zóna byla podepsaná v roce 2010 a v loňském roce došlo k první rotaci klíčů v kořenové zóně.

(Upozornil Andrej Kvasnica.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.