Hlavní navigace

DoudouLinux v. 1.2 - linux distribuce pro děti od 2 - 12 let

Sdílet

anonymní 14. 7. 2012

Není to tak dávno, co byla vydána nová verze linux distribuce pro děti – DoudouLinux 1.2. V této nové verzi byli přidané další jazykové mutace – norština, ale nynorsk, protože bokmål už bylo zahrnuto v dřívějších vydáních, dále finština a galičtina (Galicia je část Španělska, kdyby jste náhodou váhali jako já :D), dále změna velikosti ikon aplikací, které se vypočítá podle vašeho rozlišení a aktualizována pdf dokumentace. Více v novinkách vydání a několik ukázek jednotlivých her. Další informace a odkaz na stažení, kde nechybí ani česká mutace, najdete na domovské stránce.

DoudouLinux distribuce vychází z Debianu, pokud Debian uživatelé si chtějí nainstalovat jednotlivé balíčky, mohou si přidat DodouLinux repozitář, viz přesný postup pro Squeeze a Lenny.

Dětská linux distribuce DoudouLinux je velice podobná vydání norské, také velice zajímavé distribuci SkoleLinux, kde v obou (nejen) děti najdou zajímavé a různé schopnosti rozvíjející hry a aplikace, které jsou pro děti přínosné a určitě stojí alespoň za vyzkoušení.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.