Hlavní navigace

DRM šifrování na HDMI bylo zřejmě prolomeno

15. 9. 2010

Sdílet

Byl zveřejněn šifrovací klíč, který je využíván technologií HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection), což je fakticky DRM šifrování využívané při přenosu zvuku a videa skrze digitální standardy HDMI, DVI a DisplayPort. Zatím není potvrzeno, že se jedná o pravý klíč, ale mnoho okolností tomu nasvědčuje. Pravděpodobně byl klíč vypočítán, protože už deset let staré zprávy hovořily o tom, že z přibližně padesátí klíčů získaných ze zařízení je možné vypočíst master key.

Tvůrcem HDCP je společnost Intel a cílem je ochránit audiovizuální obsah putující mezi přehrávačem a zobrazovačem. Každé zařízení má vlastní klíče pro posílání obsahu, ale kvůli zajištění kompatibility jsou všechny generovány z jednoho master klíče, který byl zřejmě získán. Nyní bude možné obejít nekompatibility některých zařízení, vytvořit nechráněná Blu-ray média a vytvořit přehrávač, který bude odolný proti dálkovému vypnutí. V současných zařízeních je totiž zabudován mechanismus, který umožňuje dálkově odstavit přehrávač, který byl kvůli nějaké chybě kompromitován.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.