Hlavní navigace

Drupal vybral od komunity 500 000 dolarů na další činnost

12. 5. 2020

Sdílet

Drupal cares

Kvůli koronavirové pandemii byl zrušen DrupalCon 2020, což je zásadní akce pro zajištění financování asociace zastřešující rozvoj tohoto populárního redakčního systému. Když jsme přijali rozhodnutí zrušit severoamerický DrupalCon 2020, abychom ochránili bezpečnost návštěvníků, hned další otázkou bylo, jak nahradit chybějící příjmy, abychom mohli pokračovat v práci pro miliony členů naší komunity po celém světě, říká výkonná ředitelka Drupal Asociace Heather Rocker.

Byla proto spuštěna kampaň DrupalCares, jejíž cílem bylo získat od komunity finance na další fungování asociace. Během 30 dnů se vybralo 500 000 dolarů, do kampaně přispělo téměř 150 společností a více než 2000 jednotlivých dárců a členů asociace. S touto kampaní za zády se můžeme opět zaměřit na klíčové úkoly, jako je například červnové vydání Drupal 9, říká Dries Buytaert, zakladatel Drupalu.

Kampaň pokračuje až do konce května, pokud aktivně používáte Drupal pro svůj byznys, zvažte také finanční příspěvek. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do kampaně zapojili a pomohli nám dosáhnout našeho cíle – komunita kolem Drupalu je silnější než kdykoli předtím, říká Buytaert.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.