Hlavní navigace

DuckDuckGo proti sledování na Androidu

22. 11. 2021

Sdílet

Společnost DuckDuckGo známá svým vyhledávačem, který nesleduje své uživatele, ve čtvrtek oznámila App Tracking Protection for Android, tedy ochranu před sledováním aplikacemi na Androidu. Ochrana pracuje jako VPN, ale žádná data neopouští zařízení, pouze dojde k filtrování sledování. Mezi největší sledovače patří Google a Facebook. Protože některé aplikace (například hry) připojení na Google nebo Facebook potřebují k chodu, je možné blokování u jednotlivých aplikací vypnout. 

DuckDuckGo v červenci přišel s ochranou e-mailu před sledováním. Můžete se u něj zařídit novou adresu @duck.com (a k ní spoustu jednorázových), ze které se e-maily budou přeposílat na váš běžný e-mail, ale již zbavené sledovacího kódu. Výroba jednorázových adres funguje jednoduše i v prohlížeči na desktopu, pokud máte nainstalovaný doplněk DuckDuckGo Privacy Essential (pro Firefox, pro Chrome).

Jak ochrana proti sledování aplikacemi tak proti sledování pomocí e-mailu je zatím ve verzi beta a je potřeba nějakou dobu počkat, až na vás dojde řada. K aktivaci budete potřebovat aplikaci pro Android DuckDuckGo Privacy Browser. Poté jdete do nastavení (tři tečky vpravo nahoře → Settings) a vyberete Email Protection nebo App Tracking Protection.

(zdroj: arstechnica)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

První linux nainstaloval kolem roku 1994 a u něj zůstal. Později vystudoval fyziku a získal doktorát.